Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak itt Magyarországon...

Csak itt Magyarországon ennyire fos az oktatás?

Figyelt kérdés

Még csak most leszek 10.-es és tudom lesz ez rosszabb is....

De már most heti 40 óránk lesz.

Mindennap 8-9 óránk van és csak 1 napon van 7 óránk. Mivel bejárós vagyok mindig egy órával később érek haza az utolsó óra után.


Tehét heti 4x 17:00 órára érek haza. Tanulni is kur va sokat kell majd de akarok közbe kikapcsolodni is. (TV,gépezni stb...)


Tudom lesz ez rosszabb is mert megnéztem az órarendjüket a 11.-eseknek. Nekik heti több mint 40 óra és van nekik 0.órájuk.


Csak itt magyarban ennyire sza r minden vagy máshol is ilyen jó az oktatás??



2019. szept. 1. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Van még pár más visszamaradott ország Európában ahol hasonlóan maradi és megyöpösödött a helyzet, nyugi. De arról biztosíthatlak, hogy normális országokban ilyen nincs, legalábbis nyugaton. Angliában például High School-ban nekem nem lehetett 5-nél több órám. (1 tanóra viszont 60 perc)

De ha valaki 16 éves kora után még továbbtanul 2 évre szakmára vagy emelt érettségire például, nekik meg 3 napokat kell bejárni egy héten a suliba, mert az önállóságra nevelnek.

2019. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Senki nem tart a fejedhez pisztolyt hogy tanulj. Nemsokára nem leszel tanköteles mehetsz dolgozni.

Én azért nem tartom rossznak a középiskolai oktatást. Egy elitgimiben felkészítenek az emelt érettségikre és a nyelvvizsgákra. Igaz ezért fel is kell áldozni néhány dolgot (gépezés, bulizás).

Javaslom keress magadnak gyengébb sulit. Ajánlom a helyi gyűjtőt ahol semmit se kell tanulni (lesz időd gépezni) és a hiányzást sem veszik komolyan (nem lesz 40 órád). Két év mulva majd szídod az oktatást, hogy nem készítettek fel a szar tanárok a nyelvvizsgára és az emelt érettségire.

Bár gyanítom, hogy az a 40 óra vagy a fakultációkkal jön össze vagy szakgimis vagy és a szakmai gyakorlat a ludas.

2019. szept. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha neked attól rossz az oktatás, hogy ennyi órád van, akkor nagyon sajnállak.
2019. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem, van ahol még rosszabb. Például Németország (Bajorországon kívüli) államaiban sokkal kisebb az óraszám, barátságosabb a tananyag (matekon számológéppel számolnak, memoriter nincs, anyag az itthoni fele stb.), a tanárok sokkal barátságosabbak, jobb a légkör is. Cserébe a diákok semmit sem tudnak a magyar, orosz, lengyel diákokhoz képest. Szerinted melyik a jobb rendszer?
2019. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Sok a felesleg,DE! Amondó vagyok,hogy mi többet tudunk.11.ben voltam kint egy félévet Franciaországban egy nagy város gimijében,mint cserediák.Tény,hogy más volt az oktatás,jobb volt a légkör,kevesebv óránk volt,de azok a gyerekek buták voltak.Sok mindent nem tudtak,amiket szerintem illene,az suliban töltött idő kb.70%-a nekem ismétlés volt!


Szóval oké,tudomasomra vettem,hogy nekik mások az elvárások,és vannak dolgok,amiket itthon is bevezetnék,de én azt mondom,hogy nekik hianyos a tudásuk.

2019. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok válasz érkezett, hogy máshol levoltak maradva, hiányos volt a tudásuk, nem haladtak olyan gyorsan stb... De elfelejti mindenki, hogy EZ CSAK LEXIKÁLIS TUDÁS!! Ahol igyekeznek jó oktatást biztosítani nyugaton, ott nem az a cél, hogy nyomják teli a gyereket felesleges lexikális tudással, ha nem próbálnak fontosabb készségeket fejleszteni. De ami a legfontosabb, hogy nézzük meg ott hányan tanulnak tovább! Nálunk azt nevelik a gyerekbe, hogy az egyetem végig csak szívás lehet ha már most ennyit kell tanulni középsuliba. Na meg nem is készítenek fel egyetemre ami nagyon szomorú.

Egyébként nem csak nálunk rossz az oktatás. De a legszomorúbb az az, hogy annyi szavazót lehetne nyerni az oktatás rendbetételével és még jót is tenne a hazánk jövőjének, és még csak nem is kéne kitalálni semmit sem, mert csak le kéne másolni más országok oktatását. De nem, mi sz*runk bele, és senki nem törődik vele, amit képtelen vagyok felfogni, hogy miért van így.


Ui:

-Igaz, hogy nem kell mindenkinek egyetemre mennie, de aki nem emgy, annak is kéne egy szakma, mert 21. század van, idővel a gyári munkák megszűnnek.

2019. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

"Nem, van ahol még rosszabb. Például Németország (Bajorországon kívüli) államaiban sokkal kisebb az óraszám, barátságosabb a tananyag (matekon számológéppel számolnak, memoriter nincs, anyag az itthoni fele stb.), a tanárok sokkal barátságosabbak, jobb a légkör is. Cserébe a diákok semmit sem tudnak a magyar, orosz, lengyel diákokhoz képest. Szerinted melyik a jobb rendszer?"



Ez mind teljesen igaz, a fiam bajor iskolába jár. Azért azt hozzátenném, hogy mit ér el azzal a magyar oktatás, ha tonna számra magoltatja a hülye verseket, életrajzokat, rakásnyi évszámot, amit kb 20 éves korukra el is felejtenek majd ? Kb semmit. Itt valóban sokkal lazább az oktatás, mert nem azt tartják fontosnak, hogy a gyerek beleszakadjon a tanulnivalóba, a gyerek maradjon gyerek. Szünidőre kb semmi házit nem kapnak sose, mert a szünidő arra van, hogy kiránduljanak, ne a tanulással foglalkozzanak. Ez valóban szörnyű.

2019. szept. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az.

Általános suliban magyarböl mindig 4-es voltam mert megtanultam mindent.

De már most nem emlékszem egy csomó évszámra amit irodalomból vettünk.

Nem tudom hogy kimikor született és mikor haltak meg.

2019. szept. 1. 17:53
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert egy csomo felesleges dolgot tanitanak, amit sose fogunk hasznalni. fontos a lexikalis tudas, de kar tulzasokba esni es atesni a lo tuloldara.
2019. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!