Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kettesre mennyire nehéz...

Kettesre mennyire nehéz megírni egy szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
Eddig még csak kb az egytizede van meg, de már most érzem hogy borzalmas lesz. Februárban kell leadjam, az sem biztos, hogy kész leszek vele, de ha igen, mi az a szint amire még adnak egy kettest? Az sem érdekel már ha leromlik a diploma átlagom, de ennyit írni egy valamiről, úgy, hogy az összeszedett és értelmes is legyen,egyszerűen nem tudok. A téma egyébként érdekel, azért választottam, de nem tudom mennyire fogom tudni megvédeni. Persze az is lehet, hogy a konzulensem előbb dobja vissza az egészet
2019. szept. 6. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem teljesen értelek. A döntő többség szeptember elején még nem áll szinte sehogy a szakdogájával. Nekem ekkor a borító volt meg konkrétan. Én sem tudtam, hogy miről fogok írni annyit, de ez menet közben adta magát. Olyan jól sikerült végül, hogy azóta a konzulensem vitte tovább kutatási témaként. Véleményem szerint, aki ennyi idő alatt nem tud megírni egy szakdolgozatot olyan témában, ami érdekli is, azzal komoly bajok vannak és jobb is, ha nem kap diplomát. Teszem hozzá, hogy ehhez olyan szinten kell funkcionális analfabétának lenni, hogy el sem tudna jutni az illető egy szakdolgozat megírásáig, talán még az egyetemi felvételiig sem. Úgyhogy a helyedben nem izgulnék ennyire. Tessék beleásni magadat a témába, sokszor maguk a forrásanyagok, cikkek, könyvek adják meg az ötletet, hogy mi mindent írhatnál még bele.
2019. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
10% szeptember elején? Máris jobban állsz, mint hallgatótársaid 99%-a.
2019. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Muszáj voltam nekiállni, mert dolgozom is suli mellet, szóval rohadt kevés időm van rá. Most azt tervezem, hogy a hétvégék mellett +1 napot a könyvtárban töltök és csak ezzel foglalkozom. Nekem leginkább a terjedelemmel van bajom. Írnom kellett eddig 2 évfolyamdolgozatot, ami ugyanúgy kell felépüljön, mint a szakdoga és jól sikerültek, csak épp fele ioyen hosszú kellett legyen.
2019. szept. 6. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Melyik tudományág ez?
2019. szept. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Februárig még sok idő van, és a konzulensed is biztosan segítőkész lesz. A másik, ha érdekel a téma, ez sokat nyom a latba. Szerintem nem lesz ezzel gond. A kellő időráfordítás legyen meg, és a folyamatos munka vele. Nem tudom, mit dolgozol mellette, de ha szakmába vág, akkor ez külön előny. Lehet kérni egy-egy felvetődő kérdés kapcsán a kollégák segítségét is.

Nem lesz itt semmi baj, fel a fejjel és kitartást!

2019. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Hasonlóan voltam, mikor én kezdtem el szakdogát írni. Tiszta káosz volt az egész, nem tudtam, hogy pontosan merre is akarom vinni a témát, azt megtudom-e csinálni, honnan szerzek hozzá anyagot stb, furcsa volt, hogy most nem az eléd dobott anyagot kell megérteni és megtanulni, hanem kutatni kell.

Hát elindultam valamerre lesz ami lesz alapon. Voltam könyvtárban is, de az igazi információbázis nyilván az internet volt. Görgettem a magyar és angol szakirodalmat, olvasgattam, elkezdtem írni, és a végén lett belőle egy szakdolgozat.

Nálunk 2 féléves a szakdoga, nekem decemberre kell leadni, de én már most 99%-ban kész vagyok, feltéve ha a sulis konzulensem rábólint h megfelelő (remélem). Nem lett életem munkája, de összességében elégedett vagyok magammal.

Számomra az igazi előretörést az jelentette, hogy a szakmai gyakorlatomat témaspecifikus helyen végeztem. Ott kaptam egy jó ötletet, hogy hogyan lehetne továbbvinni az addig megírt dolgokat.

Szóval hajrá, olvasgass, kezd el írni, bármit, majd utólag módosítod, hogy mi kell oda, és ha a munkád témába vág, akkor az tényleg külön előny. Az, hogy szereted a témádat már fél siker!

2019. szept. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Egy baratom 5ost kapott beriro altal elkeszitett anyagra, es kb 2 het alatt irtak meg neki. Lehet h egymaga is meg tudta volna irni, de jobban bizott a cegben...
2019. szept. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!