Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a szolnoki...

Mi a véleményetek a szolnoki Varga Katalin gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Milyen a közösség? A kollégium? A tanárikar segítőkész? Mennyire nehéz maga a gimi?

Kéttannyelvűre szeretnék menni, ezért az is érdekelne, hogy mennyire nehéz a szóbeli felvételi, valamint ha van itt valaki, aki szintén kéttannyelvűre jár, annak megköszönném, ha mesélne róla.



2019. szept. 6. 22:00
 1/2 anonim válasza:
Icipici általánosítást és személyes tapasztalatokat tudok mondani, de persze a vélemények megoszlanak és pár évvel ezelőtti dolgokról tudok beszámolni, frissről nem nagyon sajnos... Most jelenleg újítások vannak, ha még tartanak az iskola külsején és belsején. Elvileg az oktatás jó, hiszen a diákok, akik bekerülnek nem mondhatóak rossz tanulóknak és jó jegyekkel végeznek, ha hozzák a szintjüket, de nem mindenkinél van ez így persze. Elvileg a kéttannyelvű oktatás klassz, de nagyon nehéz, nagyon jól kell vágni a nyelvet már általánosban, ha azt szeretné valaki. Úgy tudom a tanárok jók, de mindenhol van rossz tanár... A diákokról annyit tudok, akiket így ismertem, hogy vannak jó tanulók és aranyosak, de a kollégium... Hát azt tapasztaltam is... Maga a koli nem túl tökéletes, bár kinek mi... Pár éve úgy felbosszantottak engem a körülmények, hogy inkább bejárós lettem... Gombás zuhany, leszakadt zuhanyfüggöny, télen gyakori csak!! hideg víz, hangoskodó emberek, a reggeli az egy, vagyis kettő másik iskola kolisaival zajlott, ahol akadtak nem túl udvariasan és kulturáltan viselkedő emberek... Hangos zene, őrjöngés, csúnyabeszéd, bunkózás, tömeg, tolakodás... Inkább nem is reggeliztünk ott.. Vacsorázni is inkább később mentünk, amikor a kellemetlen emberek már ettek... Pletyka és állítólagos hitelesség járja, hogy a "Vargás lányok a koliban hát sokan segítenek egymásnak az önkielégítésben". Na ez engem nem is érdekel meg nem nézek más szemmel az emberekre, akikről pletykát hallok. Akiket ismertem Vargások valahogy mind kedvesek voltak velem és a barátaimmal. De a kolit nem kár kihagyni! Tény, hogy más kolis tanárok voltak akkor, mint most, de ami akkor volt... Irtó cuki kolis nevelőtanárok is voltak, de volt olyan, aki idősebb hölgy létére illetlenül tárta fel élénk szimte mindennap a magán nemi életét... Maga a közösség nem volt rossz a koliban a Vargások és a Széchenyisek között, mert barátkozósak voltak a két iskola diákjai egymással, így könnyebb volt elviselni/átvészelni a kolit. Meg lehetőség volt szabadidőben jógázni, vagy kosarazni, vagy edzőteremben edzeni (akkor!). Remélem kicsit tudtam információkat adni, bár én nem Vargás voltam, hanem Széchenyis és elnézést, ha általánosítottam és olyat írtam le, ami nem száz százalékos tény, de összességében a tanítás jó, a koli nem, maga az iskola személy szerint nekem nem tetszett, az emberek azért viszonylag kedvesebbek, mint más iskolákban.
2019. szept. 16. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs különbség az emberek között. Vargás vagyok, vannak bunkók, kedvesek, egyéniségek és gyökerek. Ha kiborít a gombás zuhany, a tornaterem nem lesz a kedvenced :D

A menza büdös. Nagyon. Ha hazamész, édesanyádnak nem kell kérdeznie, mi volt az ebéd, mert a szagodból tudni fogja. Bele fog ivódni a a cuccaidba is.

Kéttanra megéri menni, informatikára eszedbe se jusson (ismerve a gépeket stb).

Van olyan tanár aki jól tanít, van aki nem. Vannak jófej tanárok, meg olyanok is, akik ha megkérdezed, hogy kinyithatod e az ablakot, mert megfulladsz, közlik, hogy nem baj. :)

Az egy dolog, hogy kívül renoválják, de belül eddig csak a könyvtár lett felújítva, közben az egyik mosdóajtót az elsőn fél évig nem lehetett bezárni, mert leszakadt a kis fémkallantyú, de mostmár jó, mert a zsanérok úgy meglazultak, hogy már beszorul. Mondjuk volt, hogy a wcdeszkát nekem kellett visszatenni, mert csak oda volt hajítva a sarokba. A másik mosdóban meg hiába akarod elzárni a vizet, visszatekeredik a csap. De a könyvtár tényleg szép lett, fönt van a harmadikon, és csináltak mellé mozgáskorlátozott vécét is. Csak mire fölérek elfáradok, de volt már, hogy megbotlottam, mert az egyik szárnyban az első emeletig kisebbek a lépcsőfokok, mint a másodikig, és csalóka, hozzászokik az ember a kicsikhez, aztán meg léphet nagyot. Ezeken a lépcsőkön szoktunk amúgy tesizni is, mert kicsi a tornaterem, és van, hogy télen nem tudunk hova menni. Van ugyan egy kondi is, de az csak ilyen szoba, néhány félig használható géppel, meg temérdek kosszal. Meg szoktunk menni úszni, nagy örömmel, hosszú hajúak főleg. De voltunk korizni és fallabdázni is. Tavaly még küldtek buszt értünk, ami kivitt a koripályáig (a társaság harmada lekéste, de nem is baj, úgyse fértek volna fel), idén már nem.

A második emelet lényegesen jobban néz ki, ott vannak a természettudományos tantermek. Mondjuk a biosz az alatta lévő töribe szellőzik a nem műkodő (átmenetileg, vagy mi a tosz van ráírva legalább négy éve) szellőzőrendszeren, de cserébe ha valaki tüsszent vagy fingik fönt, lent halljuk. A fizikában omlott a vakolat, meg ki volt szakadva a konnektor, azt nem tudom megcsinálták e, nincs mostanában ott órám. A matekterem régen ki volt dekorálva, meg voltak egy táblán a "Jokes" felirat alatt viccek is, ma már csak egy "you" felirat van ott.

Ha összefutsz az udvaron a patkánnyal, ne bántsd, és ő sem fog téged.


Mielőtt azt hinnéd, hogy viccelek, elárulom, hogy nem. Nem tudom, más iskolákban mi a helyzet, de a Varga omlik, erről már cikkeztek is.

2020. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!