Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvidékiként elég érettségizn...

Felvidékiként elég érettségiznem Magyarországon a választott tantárgyaimból?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Felvidékről származom és itt is járok gimnáziumba (végzős vagyok). Emeltezni szeretnék bioszból és kémiából (nálunk sajnos csak középszinten lehet) Nálunk a kötelező érettségi tantárgyak: magyar, angol, szlovák, +1 kötelező, amit választhatunk, emellett +1-et lehet még felvenni, ha azt az egyetem megköveteli vagy ha pontszámoknál jól jönne. Tehát azt szeretném megtudni, hogy elég érettségiznem Magyarországon emelt szinten vagy nálunk(Szlovákiában) is le kell tennem középszinten az érettségit?

2019. szept. 7. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon akarsz továbbtanulni? Akkor a magyar érettségi rendszernek megfelelően érettségizz. Vagy mi a kérdés?
2019. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, itt szeretnék továbbtanulni. Bocsi, de nem találtam semmit róla
2019. szept. 7. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


A hozzád közeli megye kormányhivatalánál kapsz pontos választ a további kérdéseidre.

Alapvetően lennie kell egy érvényes szlovák érettségi bizonyítványodnak. Ahhoz, hogy biológiából itt emeltezz, nem kell pont biológiából lennie a szlovák érettségidnek.

2019. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!