Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire gáz egyetemről lógni?

Mennyire gáz egyetemről lógni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, szimpla előadásokról, nem szemináriumokról. Vagy ez teljesen átlagos, más is ezt teszi? :D
2019. szept. 22. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Ahova én járok ott általában a legtöbben ott vannak rajta.
2019. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Ahogy haladsz a képzésben, egyre kevesebb embert fogsz látni előadásokon... :D Én kb. 6 előadásra jártam be rendszeresen, néhányra hébe-hóba, most negyedéves vagyok. Fontos tárgyaknál sokan vannak előadáson, de kis tárgyaknál pl. volt olyan is, hogy csak 3 fő ment el. Kevés a jó előadás, és sokszor nincs is értelme, mert ugyanannyi idő alatt (bemész, ott vagy, hazamész) önállóan otthon többet tudsz tanulni, én legalábbis. Valaki meg előadáscentrikus, mert csak azzal tud tanulni. Én mindig inkább egyedül, otthontanulós típus voltam. + Nálunk a legtöbb tárgyhoz van tankönyv, előadáson meg azt mondják el.
2019. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen átlagos. Még a szemináriumokról is lógnak az emberek ahol nem kötelező. Azt javaslom hogy menj be az első 2 héten kb mindenre, és aztán el tudod dönteni hogy melyikre éri meg bejárni. Nyilván órarendtől is függ, ha van előtte meg utána is órád akkor inkább bemész mintha csak 1 előadás lenne egész nap és azért kellene bemenni. Meg általában felsőbbévesektől is lehet tudni hogy hova érdemes bemenni és melyik felesleges.
2019. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Én is azt tudom javasolni, hogy az elején menj el az összesre, aztán mérlegelj melyikre éri meg elmenni. Nekem volt olyan előadásom, amit egy tök ismeretlen, "új" prof tartott, senki nem tudott róla semmit. Bementem az órára, megjelent egy nő klumpában, macinaciban, kávéval a kezében, kiderült, hogy ő a prof, majd elkezdte egy az egyben felolvasni a könyvet. 20 perc után menekültem.
2019. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám gáznak, de én nem mindig szeretem az ilyet.... Alapvetően nincsen vele semmi bajom, mert ezt mindenki döntse el maga és, ha valaki úgy érzi, hogy nem érdemes bejárnia egy katalógus nélküli órára, neki nem szükséges vagy nem akar bejárni, mert nem érdekli, nem tetszik neki stb., akkor ne járjon be. Én szeretek minden órára bemenni, mert jobban megértem, órán is tudok jegyzetelni és amúgy szeretem is őket, de valamikor pl. adnak ki annyi anyagot, hogy akár az is elég lehet a felkészüléshez vagy tényleg nagyon unalmas, nehezen követhető az óra stb. és ilyenkor vannak, akik úgy döntenek, hogy inkább nem mennek be. Ezt mindenki el tudja dönteni, nincsen vele semmi baj. Ugyanakkor azt gondolom, hogy az a fair, ha akkor mindenki számol is ennek a következményeivel. Például nagyon sokan a vizsgák előtt kezdenek el kétségbeesetten könyörögni mindenkinek, hogy valaki megszánja őket és adjon nekik jegyzetet... lehetséges, hogy bunkóság tőlem, de én például nem szoktam jegyzetet kölcsönadni a lógósoknak (max. valamiért cserébe, akár pénzért), mert úgy vagyok vele, hogy nekik pont ugyanannyi energiába és időbe került volna bejárni az órákra, figyelni és jegyzetelni, mint nekem. Ugyanúgy az is zavar, ha valaki csak foglalja a helyet mások elől, de nem jár be. Például az előző félévben történt az, hogy az egyik előadásra nem fért be mindenki (a terem befogadóképessége miatt nem lehetett bővíteni), én sem. Az előadás katalógusos volt, de sokan így sem jártak be, megbuktak, nem is mehettek vizsgázni...és én miattuk nem tudtam felvenni, majd csak a következő tavaszi félévemben tudom teljesíteni a tárgyat, ha akkor sikerül majd felvennem.


Úgyhogy lehet mérlegelni, el lehet dönteni, hogy szerinted szükséges vagy érdemes-e bejárni az órára, de szerintem ez akkor korrekt, ha utána ehhez tartja is magát az ember. (Ha valaki azért nem jár be, mert mondjuk ütközik egy másik órájával vagy valamiért a saját önhibáján kívül nem tudja megoldani, hogy bejárjon, akkor az nyilván más tészta.)

2019. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!