Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemény a Budapesti Metropoli...

Vélemény a Budapesti Metropolitan Egyetemről?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy egyre jobban jön fel, rengeteg cikkben olvasom, hogy csináltak xy felmérést közvéleménykutatást stb, ráadásul egy csomó YouTube videósnál láttam konkrétan, hogy ajánlják, illetve ott végeztek.


Munkáltatói/Társadalmi szemmel vajon javult a megítélése?



2019. szept. 24. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem azok mennek oda akik esetleg nem tudnak bejutni államira, viszont ott drágább is egy félév. Így mondjuk inkább menjen egy nevezetesebb egyetem fizetős szakára.

Még fizet is többet ugyanazért a szakért és még le is nézik az egyetemet miatt mert (sok milliomosok hülye gyerekei járnak oda) én ezt hallottam.

Bár egy részt igaz más részt nem

2019. szept. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
éN eZt HaLLoTtaM
2019. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Noname egyetem, eg, diplomagyár. Akinek van pénze és fizetik végig a tandíjakat meg egyéb díjakat, ahhoz hozzávágnak egy diplomát. Munkapiacon nincs nagy hírneve. Nekem 2 ismerösöm is járt oda, ezeket megerősítik.
2019. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
És ezt miért írod be mindenhova? Kirúgott, megalázott a metus főnököd? Mert érezni a frusztrációt a kommentjeidben
2019. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Marketing, kommunikáció és művészeti képzései tudtommal egyáltalán nem lenézettek a munkaerőpiacon, ha valaki tőzsdei elemző akar lenni, akkor nyilván a Corvinusra próbál bekerülni. Erre mindig azt szoktam mondani, hogy attól függ, hogy neked mire kell a papír.

Arra, hogy excel táblázatok és a SAP előtt üljél heti 40 órát egy SSC-ben, arra teljesen mindegy, hogy a Kodolányit vagy a BGE-t végzed el, sőt, feleslegesen strapálod magad egy nehezebb egyetemmel.

Ha olyan "presztízs" területen akarsz dolgozni, mint az M&A, menedzsment tanácsadás, makroelemzés stb. akkor Corvinus, ELTE esetleg nagyobb vidéki egyetemek jöhetnek szóba, de ez a gazdasági diplomával betölthető állások töredéke, többségéhez igazából diploma sem kéne (nem véletlen vesznek fel sok helyen bölcsészeket is, és a diploma csak egy szűrő az idióták kiszűrésére), mert minden megtanulható a munkavégzéshez pár hét alatt.

Szóval attól függ, hogy neked mik a céljaid.

2019. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Noname egyetem, eg, diplomagyár. Akinek van pénze és fizetik végig a tandíjakat meg egyéb díjakat, ahhoz hozzávágnak egy diplomát. Munkapiacon nincs nagy hírneve. Nekem 2 ismerösöm is járt oda, ezeket megerősítik.


Már nem azért, de elég sok olyan diák van aki nem államira jár más egyetemeken mert már nem volt annyi hely attól még, hogy fizetsz az oktatásért nem jelenti azt, hogy megis kapod a diplomát, lehet bármire bármit mondani, de onnan is úgyanúgy kilehet bukni.....

A másik pedig, attól még, hogy más magyar egyetemeken sokkal többet várnak eltőled nem jelenti azt, hogy többet fogsz keresni mert nagyobb a lexikális tudásod. Ha vlki talpra esett akkor mindkét fajta egyetemről eltud helyezkedni.

2020. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te is valami kisegítőbe járhattál, ha szerinted 2 fő reprezentatív minta.
2020. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó bekezdésedben meg bevallod, hogy nem az számít, hogy mennyit magolt az ember. Most magad ellen beszélsz?

Egyébként én még az ex-metu (hff) után csináltam a BME-GTK-t, és egyáltalán nem volt nehezebb.

Inkább azt mondanám, hogy Metun nagyobb a szórás (azok a tanárok többsége még mindig ott van ahogy néztem) nehézségben. Van olyan tanár, aki leszarja az egészet, és van akinél vért pisálsz.

A BME-n meg mindenki be volt állítva egy egységes nehézségi szintre. Még a zh tematikája is ugyan az volt minden oktatónál, a neptun kódod már csukott szemmel besatírozgattad a bingohoz hasonló táblázatban a képzés végére.

2020. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!