Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az orvosi...

Mennyire nehéz az orvosi egyetem nektek?

Figyelt kérdés

Továbbá mennyire volt nehéz az érettségit /kettő emelt/ megcsinálni?


Én is gondolkodok eme pályán, információkat gyűjtök mindenhonnan.



2019. szept. 28. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Másodéves vagyok jelenleg (de jó végre leírni 😄), 2018-ban érettségiztem.

Az emelt érettségik ilyen távlatból nézve gyerekjátékok voltak, viszont akkor nagyon komolyan vettem, nagyon sokat tanultam rá és hatalmas kihívásnak éreztem, ami tulajdonképpen az is volt, mert mégiscsak 2 természettudományos tárgyból kellett vizsgázni.

Szerintem abban az évben relatíve könnyű volt, a biosz mindenképpen. A kémia is jobban sikerült, mint azok, amiket felkészülés gyanánt írtam otthon. Sőt, ha jól emlékszem, akkor élesben sikerült a legjobban.

De ezt embere válogatja, kinek melyik számolás fekszik jobban és melyik kevésbé.


Az egyetemen az első félévet rosszabbul éltem meg, több okból kifolyólag is. Hirtelen hatalmas mennyiségű lett a tananyag és rossz lakótársam is volt sajnos.

A második félév a környezetváltásnak köszönhetően sokkal jobb volt, megszoktam a tanulást is.

Én azt tapasztaltam, hogy muszáj mindennap tanulni, más különben nem fog menni, és ez nem vicc. Igazából nem is nagyon tudod ezt kikerülni, nálunk pl ebben a félévben minden egyes héten van demonstráció legalább egy, rosszabb heteken 2-3 is. Ha nem tanulsz folyamatosan, lemaradsz (mint én most a neuroanattal 😅).

A másodév keményebb az elsőnél, egyrészt több órára kell bejárni, és már 3 izmos tantárgy is van (élettan, biokémia, anatómia), ráadásul télen szigorlat az utóbbiból, és hát nem igazán van időm és energiám készülni arra, mikor így is 9-10 körül fejezem be este az aktuális tananyag tanulását.

De ez egy idő után már fel se tűnik, mármint az, hogy milyen sokat is tanulsz. Természetes lesz.

Nekem az a véleményem, hogy ehhez a hivatáshoz hatalmas elszántság kell és szorgalom. Ez a kettő a legfontosabb. Nyilván, nem lesznek orvosok azok, akik gyenge logikai képességgel rendelkeznek, de szerintem egy átlagos-picit átlag feletti képességekkel abszolvált lehet ezt a dolgot, előbb vagy utóbb. Sok sikert!

2019. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de melyik egyetemre jársz, #1? Az anatómia szigorlat miatt kérdezem, az mióta lett 3 féléves (vagy hol? (Ha most télen van szigorlat, akkor az annyi).

Én is orvosira akarok menni és minden érdekel a témában 😁

2019. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szegeden 3 félév az anat.
2019. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Ötödéves vagyok Debrecenben. Azt hittem az érettségi lesz életem legnehezebb kihívása, ennek ellenére sikerült ilyen 450 körüli pontot összeszednem, úgyhogy örültem mint majom a farkának. De utána jött csak a neheze 🙂 voltak az elején nehéz pillanatok, rá kellett döbbennem, hogy itt már nem fog csak úgy jó jegyet adni a tanár, hogy itt egy zh anyaga annyi, mint az érettségi, és hogy senki nem fogja a számba rágni az anyagot. Meg kellett szokni, hozzá kellett adaptálódni, de a folyamatos, rendszeres tanulás sokat jelentett. Az évek múltával egyre tágult a tudatom, javult a memóriám, ma már nagyon gyorsan tanulok, nagy anyagrészeket is. De ehhez az kellett, hogy erőltessem az elején. Ami még nagyon nagyban segít elfogadnod, hogy ez bizony egy nehéz szak, azok a szaktársak, evfolyamtársak. Mert ők is benne vannak, és ezért segítitek, támogatjátok egymást. Szerintem eletem legjobb döntése volt az orvosi, minden nehézség, sírás, 3 óra alvások vizsga előtt, fejfájás a formalintól stb. ellenére is.
2019. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szegedre járok, itt 3 félév. De mintha úgy rémlene, hogy más vidéki városi orvosikon is. (Nem tudom). SOTE-n volt ugye a 4 félév, és az utolsóban volt tájanatómiájuk. A curriculum reform óta nem tudom hogyan van ott.
2019. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Debrecenben is 3 félév, csak ott 1. félévben még nincs.
2019. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!