Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akarja a szülők országos...

Miért akarja a szülők országos szervezete, hogy ne kelljen nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez nem egy torz agyszülemény? Miért azért küzdenek, hogy ne kelljen, mikor azért is lehetne küzdeni, hogy az iskolákban normális nyelvoktatás legyen? Miért gondolják azt, hogy nyelvtudás nélkül fel fogják venni a csemetéjüket valami normális céghez dolgozni normális munkakörbe?
2010. júl. 15. 19:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
37%
Engem az idegesít hogy elvégzik az x évet, aztán meg pattognak hogy adják ki a diplomát nyelvvizsga nélkül, közben pedig már akkor is követelmény volt mikor beiratkoztak. Fel kéne fogni, hogy nem kívánságműsor.
2010. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%

Azért, mert a munkakörök (még a diplomás is) nagy részében nincs szükség a nyelvtudásra, viszont az adómentes nyelviskolák meg satöbbi óriási pénzt húznak le az emberekből.


egyébként nekem is van nyelvvizsgám.

2010. júl. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
35%
egy ügyésznek bírónak mi szüksége a nyelvvizsgára?
2010. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
nekem is van nyelvvizsgám, de akkor is felháborító ez, amit csinálnak. küzdjenek a nyelvoktatás fejlesztéséért az iskolákban, hogy ne keljen 100ezrekeet kifizetni a nyelvtanárnak... szerintem ez lenne a legjobb út, de várom a véleményeket!
2010. júl. 15. 19:53
 5/26 A kérdező kommentje:
19:52. szüksége van, szerintem te is örülnél neki, hogyha az ügyész a saját nyelveden szólna hozzád...
2010. júl. 15. 19:56
 6/26 anonim ***** válasza:
28%
A nyelvtudás fejlesztéséért értelmetlen küzdeni. Mert bár szép idea, de gondolj bele, szerinted változni itt bármi is? Ráadásul elvileg a tanároknak nem a semmiért fizetnek, tehát elméletben mindenki megkapja a színvonalas oktatást, gyakorlatban kevesen, vagy inkább nagyon kevesen. Én egy olan gimnáziumba jártam, ami elvileg országosan az első 5 legjobb középiskolában benne van. És túlzás nélkül mondom, hogy 12.-re alapfokon voltam, azt pedig általános iskolából hoztam. Sok pénzt kellett költeni magántanárra + nyelvvizsgákra. Most harmadéves orvostanhallgató vagyok, vagyis jövőre már negyedéves, tehát képes vagyok tanulni. De középiskolában még nem kell senkit azért hibáztatni, mert nem hajtja agyon magát, főleg, hogyha az órán kb semmit sem csinálnak, és más tárgyakat meg brutálisan komolyan vesznek és hajnalokig kell tanulni. Utána meg már csak 1 gond van, az hogy nulla vagy majdnem nulla oktatás mellett, gyakorlatilag előlről kellene kezdeni a nyelvet, magadtól, arra meg nincs idő.
2010. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
igen de egy tárgyaláson stb m-on-hol beszélnek angolul németül franciául? itt magyarul beszélnek.
2010. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként az ügyész mindig azon a nyelven fog szólni, ami az ő anyanyelve is, ugyanis külföldiek ritkán vagy talán egyáltalán nem tölthetnek be ilyen pozíciót, és ez esetben meg a külfölditől jogos elvárni, hogy tudja a nyelvet, az ügyésznek 1 szót nem kell az ő nyelvén szólni, pláne, hogy általában azért kerül az ember ügyész elé, mert komoly bűnt követett el.
2010. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%

mai világban alap, hogy egy idegen nyelvet beszéljenek, legalább középszinten, főleg, az értelmiségtől minimális elvárás ez, elvégre ilyet termelnénk a felsőoktatásban.


Amúgy meg szakmailag is alap, egyszerűen a szakirodalom a legtöbb dologból idegen nyelven elérhető, a neves szaklapok idegen nyelven vannak, ha valamit publikálni akarsz, ha szakemberekkel akarsz a világon megbeszélni dolgokat, az angolul vagy egyéb idegen nyelven fog menni, egyszerűen nem lehet komolyan egy szint felett ügyködni - magyar szakon még elhiszem, hogy igen, de bármi kevésbé "lokális" dologra egyszerűen bezárod magad, ha nem vagy képes külföldi cikkeket elolvasni.

2010. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Tehát még ne mi tiszteljük meg szegény külföldi állampolgárt.
2010. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!