Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akarja a szülők országos...

Miért akarja a szülők országos szervezete, hogy ne kelljen nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez nem egy torz agyszülemény? Miért azért küzdenek, hogy ne kelljen, mikor azért is lehetne küzdeni, hogy az iskolákban normális nyelvoktatás legyen? Miért gondolják azt, hogy nyelvtudás nélkül fel fogják venni a csemetéjüket valami normális céghez dolgozni normális munkakörbe?
2010. júl. 15. 19:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

ma 20:01

igen ezért is kérdezem hogy miért ennyire fontos nekik is németből pl nyelvvizsgázni hogyha az országban az anynyelvenen magyarul beszélnek ugyis az ügyészek bírok

2010. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
52%

"igen ezért is kérdezem hogy miért ennyire fontos nekik is németből pl nyelvvizsgázni hogyha az országban az anynyelvenen magyarul beszélnek ugyis az ügyészek bírok"


Az országban magyarul beszélnek, csak ha nem beszélsz egyetlen idegen nyelvet sem, akkor nem tudsz tájékozódni a nemzetközi jogból, nem fogod tudni az EUs jogszabályokat elolvasni, amiknek itthon is van hatása. Hozzá se fogsz tudni szagolni se a nemzetközi szerződésekhez, ilyen apróságok. Tehát olyan embert adnak ki az egyetem végén, aki egyszerűen teljesen behatárolt szinten tud csak mozogni, és - amíg nyelvet nem tanul - esélye sincs, hogy magát magasabb szintre képezze.


Egy nyelvvizsga nem egy teljesíthetetlen elvárás, én se sokat tanultam a gimi alatt, de később az internet segítségével felhoztam megfelelő szintre. Évfolyamtársam nem is tanult angolul gimiben, de egyetem alatt megtanult, mert a szakhoz fontos, pedig nem büfészak, meg lehet csinálni. És nem magántanárral, az egyetemi angolórával + internet + olvasta a cikkeket, és elég jó szintre felhozta magát.

Tényleg az a felháborító, hogy nem azért kampányolnak, hogy a lehetőségeket szélesítsék a nyelvtanuláshoz, hanem hogy még lejjebb vigyék a szintet. Basszus, e felsőoktatás az értelmiséget képezné elvileg, legyen már egy minimális elvárás társítva hozzá.

2010. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
és akinek nincs nyelvérzéke azzal mi van akkor hogy beszéljen idegen nyelven?
2010. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:21nak


a nyelvérzéket felejsd el. ez csak önvédő duma, nyelvérzék ahhoz kell, hogy elérj egy c1 vagy c2es felsőfokú nyelvvizsga szintet. A középfokú, B2 szinthez csak le kell ülni és meg kell tanulni a nyelvet, köze nincs a nyelvérzékhez, nekem sincs nyelvérzékem, mégis sikerült megcsinálni.

2010. júl. 15. 20:23
 15/26 anonim ***** válasza:
középfokú, B2 szintet miből tetted le? mennyi idő alatt?
2010. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
angol és másfél - kétév kemény tanulás volt nekem. Jah és az angoltanárom azt mondta, hogy ilyen nyelvérzék nélküli diákja még nem volt, aki még nyelvvizsgázni is akar. szenvedtem közben, nagyon kemény volt, de megtudtam csinálni. Jah és a suliban 3as voltam angolból végig, bár 12. végére sikerül felhoznom magam olyan szintre, hogy tudok beszélgetni angolul, ami nálam nagyon nagy szó.
2010. júl. 15. 20:31
 17/26 anonim ***** válasza:
és az orvosin is tanulsz most nyelvet?
2010. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
hogy kerültél be az orvosira?
2010. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%

miért ne kellene nyelvvizsga a diplomához?! sztem ez a min. a mai világban, h az ember nemcsak a saját nyelvén tudja megértetni magát, hanem legalább még egyen

így is el vagyunk maradva az európai átlagtól a nyelvtudásunkat illetően (jó, ez persze biztos betudható annak is, h nálunk rengeteg az idős ember, akinek még nem kellett idegen nyelvet tanulnia)

de nehogy már ennél is lejjebb vigyük a szintet

huszonévesen legyen már annyi ambíciója egy egyetemistának, h min. egy középfokú C nyelvvizsgával rendelkezik

a csapból is a nyelviskolák folynak, úh találjunk már egy testhezállót!

mellesleg az angol pl. nem az az egetverően nehéz nyelv

nem mondta senki, h kínai vagy japán nyelvvizsgája legyen vkinek

de egy értelmiségitől egy középfokú angoltudás legyen elvárható

2010. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

mi az hogy valakinek nincs nyelvérzéke???

igen is van ilyen itt az élő példa


12éve szenvedek az angollal, 9nyelvvizsgán voltam mind bukta csak a szóbeli lett meg, és marhára elegem van belőle hogy ide egy pont oda egy pont és nem láthatom a kijavított vizsgát és sose fogom megkapni igaz idén fogom kezdeni az egyetemet lesz még időm de annyira igazságtalan hogy kell hozzá... ja és angol nyelvről van szó. tanfolyamokon is voltam elment rá vagy 100ezer ft...

semmi haszna...

NINCS NYELVÉRZÉKEM azért nem fogom rá...mert én igenis leültem tanulni és tanodába is volt hogy szívesen jártam!!

amúgy sajnos tényleg alap...

mi lesz velem ha felső fok kell:S

2010. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!