Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akarja a szülők országos...

Miért akarja a szülők országos szervezete, hogy ne kelljen nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez nem egy torz agyszülemény? Miért azért küzdenek, hogy ne kelljen, mikor azért is lehetne küzdeni, hogy az iskolákban normális nyelvoktatás legyen? Miért gondolják azt, hogy nyelvtudás nélkül fel fogják venni a csemetéjüket valami normális céghez dolgozni normális munkakörbe?
2010. júl. 15. 19:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Mikor gimibe kerültem, halványlila fogalmam sem volt az angolról 12 évnyi tanulás után, olyan jó tanáraim voltak. Azt se tudtam mi a különbség a do/does között. Különösebben jó sem vagyok nyelvből, de 3 év alatt heti 3 órám volt a suliban, és otthon egyedül tanultam, és 4-ben megcsináltam a nyelvvizsgát. Teljesen egyedül, sosem jártam különtanárhoz vagy nyelvtanfolyamra. Nem értem azokat, akik sírnak amiatt, hogy nyelvvizsgát le kell tenni. Ja és előszörre sikerült.
2010. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért rosszak a magyar nyelvtudási adatok, mert "sok idős ember lenne":D, hanem mert gyökeresen más nyelvünk van és nekünk nehezebb megtanulni egy európai nyelvet, mint egy olyannak, aki alapból indoeurópai nyelvet használ. egy német, egy angol vagy egy francia, főleg egy olasz vagy egy spanyol nagyon könnyen megtanulja egymás nyelvét, mert a fő stuktúrája ugyanaz, míg a mi nyelvünk teljesen máshogy épül fel.
2010. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

az utolsó hozzászólással egyet tudok érteni

attól függetlenül fenntartom, h az is hatással van erre, h a magyarok közel 37%-a 50 év feletti

2010. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
szerintem csak az akaraton mulik, hogy vki meg tud-e tanulni egy nyelvet, vagy sem. az sem szamit, hogy a magyar annyira mas nyelv lenne mint, a tobbi, attol meg meg lehet tanulni min. egy idegen nyelvet. Szerintem mar erettsegire min. kellene, hogy legyen egy kozepfoku nyelvvizsga, azt egesz jol kitalaltak, hogy erettsegivel meg is szerezheto ez, foiskolan/egyetemen pedig lehetne szinvonalasabb nyelvtanitas, mert pl ami nalunk volt, az semmit nem ert, pedig azt mondjak, turizmus/vendeglatasban fontos az idegennyelv ismeret....ez a nyelverzek dolog nekem kicsit santit, de attol meg lehet letezik. en is azt hittem, nincs nyelverzekem, mert a nemetet nem birtam megtanulni, de aztan jott az angol, a spanyol, a francia, es rajottem, hogy nem velem volt a baj, hanem a nemet nyelvvel. esetleg a tanarral...
2010. júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Arra hivatkoznak, hogy az egyetemeken nincs ingyenes nyelvoktatás, ezért az egyetemek olyan nyelvtudást várnak el, amit náluk nem lehetett megszerezni.

A cél az legyen, hogy az emberek beszéljenek nyelveket, de ezzel azt érik el, hogy megnő azoknak a száma, akik direkt a könnyű nyelvekre mennek rá. A hallgató megtanulja az eszperantó, vagy a lovári nyelvet, ami ugyan hasznos az eszperantó mozgalomnak, és segíti a cigány kultúra megismerését, egyébként teljesen érdektelen.

2010. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Amíg semmilyen nyelvtanulás támogatás nincs addig mindegy, hogy követelik vagy nem.(update nem követelik, mert a politikán múlott) Sokan fognak érte fizetni. Én a Diszlexiás seggemnek ürülhetek, hogy olyan specifukus nyelvtanár találhatók talán, aki 3 annyiért fog tanítani hatékonyan engemet.
2023. febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!