Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » [Sürgős]A tanár belenézhet a...

[Sürgős]A tanár belenézhet a diák saját laptopjába?

Figyelt kérdés

Holnap be kell vinnem a laptopot, az infó tanár valamit megcsinál rajta mert elállítottam.

Lesz vele közös órám, akkor fogja megcsinálni.

De azt mondta, hogy le kell adni nála reggel, és visszaadja nap végén.

Jelszós ugyan, de ha meg kell adnom a tanárnak, akkor van neki joga az én saját mappáimat megnézni?

(Nem, nem p-rnót rejtegetek de azért mégis a személyes dolgaim vannak rajta amihez senkinek semmi köze.)



2019. okt. 2. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Meg kell adnod a jelszavadat és egész nap idegeskedni fogsz, hogy mit csinál a laptopoddal. :D
2019. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy nem adnám oda senkinek sem.
2019. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ez így ellentmondásos, mert első körben azt mondod, hogy a közös órán csinál rajta valamit, vagyis a te jelenlétedben.

Ezért miért kellene reggel leadnod a laptopot és nap végéig hogy birtokolja azt. Ez így életszerűtlen.

Mi értelme annak, hogy a tanár a laptopot egész nap hurcolássza?

2019. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Én nem adnám oda az tuti. Mivel infó. tanár, lehet, hogy beállítja, hogy távból is rá tudjon nézni. Nekem a fiam szokta így helyre tenni a gépemet, ha valamit frissíteni kell. Pedig Ő két kerülettel távolabb van.

Semmiképpen ne add oda, mondd meg, hogy a szüleid megkértek valakit aki beállította. Ma már majd minden családban van hozzáértő, vagy haver aki ért hozzá. De tanárnak soha ne add oda, pláne úgy, hogy nem látod, hogy mit csinál.

2019. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésből az jön le, hogy a tanár segíteni akar, mert valami el van állítva rajta és ő megcsinálja. Tehát szívességet tesz valójában.

Két opció is van, ha nem akarod, hogy lássa a cuccaidat rajta.

1. Addig leszeded pendrive-ra, lemented másik gepre stb. és a laptopról letörlöd.

2. Nem adod oda, hanem megpróbálsz magadtól megoldást találni netről, vagy valahonnan a problémádra.


Egyébként szerintem abszolút nem erdekel egy felnőtt tanárt, hogy mi van a gépeden. Gondolom nem nyírtál ki senkit, és nincsenek bizonyítékok rajta, meg semmi illegális dolgot nem csinálsz, ami miatt félned kellene.

Ha esetleg családi fotók stb. vannak rajta, azt sem kell szégyellni, vagy rejtegentni, ahogy a bulizós hányós partyfotókat sem, hidd el, tisztában van a fiatalok dolgaival egy tanár. Amúgy tényleg nem gondolom, hogy elkezdene turkálni rajta, meg ha jó viszonyba vagytok, nem akar szivatni stb. akkor nincs is oka, de ha mégis belenéz, akkor sem történne nagy baj sztem.

2019. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem nagyon fogja nézegetni, bár lehet, hogy kíváncsiságból megnéz pár fényképet, és kilistáztat egy-két könyvtárat.

Mindenesetre a naplódat és a levelezésed archívumát érdemes lenne arra a napra eltávolítani a gépről.

2019. okt. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, előttem csinálta és kikapcsolva volt a lapi nála. Jelszavat meg én írtam be.
2019. okt. 3. 17:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor felesleges volt a para. Csak itt generáltad a feszkót.
2019. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!