Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az van, hogy a tanárok felvett...

Az van, hogy a tanárok felvettek egy lemorzsolódást segítő programba, tanítás után ott kellene maradnom egy tanárral és egy mentorral tanulni. Erre kötelezhetnek engem? Ha nem maradok ott, akkor az milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés

Semmi köze a koromhoz, se ahhoz, hogy mégegyszer kellett járnom a 6-odikat. Az osztályfőnök azt mondta, hogy mivel a 9-edikes bemeneti mérésem gyenge lett, és a jegyeim is olyan 1-es, 2-es, 3-mas, ezért szóba kerültem, hogy engem bevegyenek a programba. Azt is hozzátette, hogy beszéljem meg a szüleimmel.


3 lapot kaptam. Az egyiken az áll, hogy mit tartalmaz ez a program (fentebb leírtam), és az, hogy LEHETŐSÉGEM NYÍLIK EBBEN A PROGRAMBAN RÉSZT VENNI. Akkor van választásom vagy nincs?

A másik 2 lapon pedig kb. ugyanaz a szöveg áll, amit alá kell majd irattatnom anyámmal, hogy ő beleegyezik ebbe a programba. Olyan lap nincs, hogy nem egyezik bele.


Ilyenkor mégis mi a teendő? Van választási lehetőségünk vagy nincs?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 3. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Van, bukdácsolj nyugodtan!
2019. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen nem kötelezhetnek rá, de nagyon jól tennéd, ha mennél. De a szüleidnek és neked kell eldönteni, hogy akarjátok-e.
2019. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne utasítsd vissza. Kapsz valakit, aki délután ingyen korrepetál. Ha nem segít, akkor majd meg kell beszélned a tanárokkal.

Ha a szülők nem írják alá a papírt, akkor visszautasítják a segítséget. Választhatják azt is, hogy ők keresnek neked korrepetitort, de az nem lesz ingyen. Ez azt jelenti, hogy lesznek dolgok, amikről le kell mondanod.

2019. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normális esetben fel sem merül valakiben, hogy ezt ne fogadja el.
2019. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg megbeszélheted a korrepetáló tanárral, hogy hadd dolgozzatok otthon, de nem biztos, hogy dönthet úgy.
2019. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem nincs szükségem korrepetálásra. Nincs tanulási nehézségem, csak lusta vagyok tanulni.


És amúgyis:

minden nap 7 órám van, kivéve csütörtökön, mert akkor 8 órám van. A f sznak lenne kedve délután ottmaradni tanulni, amikor ígyis fél 4-kor járok haza minden nap, kivéve csütörtökön, mert akkor még később.


Az első válaszolónak meg üzenem: Nem bukdácsolok, csak rossz lett a bemeneti mérésem meg bekaptam pár rossz jegyet.

2019. okt. 5. 07:10
 7/7 anonim válasza:

Ostoba hülyegyerek vagy. Ha én lennék a tanárod és nem fogadnád el, teleszórnának egyesekkel

Üdv. Egy tanár

2019. okt. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!