Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetetek ez nem sok egy...

Szerintetetek ez nem sok egy 9. -es gyereknek?

Figyelt kérdés

Lányom most ment 9. osztályba és német tagozatos lett. Tudtuk hogy viszonylag nagy lesz az óraszám, de a héten majdnem minden nap 8 órája van. (15:00kor végez) Majd hétfőn 9 és pénteken10(!!!!) van neki. 16:50kor jön ki az iskolából, reggel 7:45től.


Táskáját lemértük mérlegen és 6.2 kilogrammos volt. Alig bírja el és fájlalja a vállát már az első tanítási napon.


Szerintem semmi értelme nincs már 7. órától többnek, főleg ha az egy komolyabb tantárgy(matek, nyelv, magyar stb)


Nektek mi a véleményetek? Nálatok is ilyen rossz a helyzet?



2019. szept. 4. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Ugy gondolom hogy nagyon le vannak a diakok terhelve sokszor felesleges tantargyakkal (vizualis kultura, nepismeret).

10 ora rengeteg egy nap de meg a 7 is. Mire hazaer a gyerek, foleg ha messzire bejaros, eszik , lepakol, rendbe szedi magat, estig tanulhat.

Nincs ideje sportra vagy csak hogy egy kicsit nyugodt erzessel pihenjen. Szerintem jobb lenne ha olyan lenne a gimnazium hogy pl. 11. osztalytol valmilyen szinten az erettsegi tantargyakra fakultalnak ha mar ugyis faktot kell valasztani, vagy a nem erettsegis de fontosabb tantargyakbol mint pl bios orvosihoz letrehoznanak evfolyamonkent csoportokat es mindenki arfa jarna ami neki kell (igen ez problemas lehet amiatt is hogy a gYerek nem tudja hova tovabb).


Nagyon sok a kovetelmeny es sokszor a “felesleges” tantargyat oktato tanarok nincsenek figyelemmel arra hogy a gyerek a prioritasa szerint mit tanul inkabb.


Nagyon kimerito a reggeltol estig tarto tanulas is es raadasul nem is hatekony. Probalnak mindennek eleget tenni de sokszor eredmenytelen annyira levannak terhelve.


A taska sulyat illetoen probalja meg azokat a konyveit a suliban tartani szekrenyben stb nem tudom hogy van e, amik nem szuksegesek otthon a tanulashoz.

2019. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok én is.

Általános tagozaton vagyok.

Nyilván tőbb órája van mivel németes.


Nekem hétfő ,kedd 8 óra . 15:00-kor van vége.


Szerdai nap 5 óra, ezen a napon nagyon korán végzunk.


Csütörtök pénteken 7 óránk van.


+ nekem heti 3 másfél órás edzésem hétfő kedden és csütörtökön.

2019. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
sok, de nem lehet mit csinálni
2019. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
#2 vagyok és lemértem neked a holnapi napi táskám súlyát és 8,7 kg volt.
2019. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Hát sok, de nekem is ennyi volt. Igaz én általános tagozatos gimibe, jártam, de sok plusz órám volt főleg nyelvek, így nekem is 10-8 órám volt az átlag, volt hogy ötkor értem haza. Első két év nehéz volt, aztán az egyik nylvből elorehozottaztam 10.be es ez jelentosen megkonnyitette az eletemet. Mellesleg iden vegeztem, most az egyetemrol hetfotol csutortokig est 7-8kor jarok haza ugyhogy nem lesz jobb :D. Mondjuk a táskám legalább nem nehéz mert csak 2 füzetet hordok :D. Nekem igaz ebbol a kozepsuliba se volt problema, gyorsan megtanultam, hogy nem nagyon kellettek konyvek, a legtobb tanar fejbol tanitott, talan csak a nyelv meg a tori konyveket hasznaltam, de azt is ugy hogy a sulina hagytam, es csak doga elott vittem haza, persze a nyelvkonyveket mindig, de az mindennap kellet is csinalni benne valamit
2019. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy ez nem normális. Véleményemet nem akarom leírni, mert erős lenne, és sajnálom az időmet rá, csak röviden annyit: Templomba is kellett járni ezer évig, ma már nem kell, csak lehet. Az iskolarendszer is a történelem szemétdombján fogja végezni. De azért még 2-3 nemzedéknek elveszik, és tönkre teszik a fiatalkorát, mert mért ne. Diktatúra megteheti. 18 év alatt természetesen diktatúra van a legnagyobb demokráciában is. Az iskola tudást nem ad, mert azt az ember úgyis maga szerzi meg, ha kell majd 30 év múlva, mondjuk az internetről, biztos nem az iskolai emlékeiből. Akkor mire volt jó az iskola? Nevelni a birkákat, akik szerint normális, hogy az embernek egész életében megmondhatják minden pillanatában, hogy hol van jelen, és mit csinál a következőben. Ez a 19-20. századi diktatúrák találmánya volt, ahol lehetett az embereket zokszó nélkül háborúkba zavarni ágyútölteléknek, cselédként meg futószalagmunkásként tartani... Önálló gondolkodásra képes ember ilyen közegből ki nem kerül.
2019. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

18:53as

Igen sajnos nincs ideje se sportra se pihenésre nagyon. Hétvégén valószínű előre kellesz neki tanulni, mivel nem tud mindent hétközben. Sajnos az iskolájában nincsenek szekrények, csak a padok amikbe nem pakolhatnak, mert gyakran előfordult, hogy mások kivették, összefirkálták, leöntötték vagy elvitték.


Nem jol van megoldva:/

2019. szept. 4. 19:18
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Én is emelt nyelvi tagozatos voltam, de hála az égnek nekem egy nap volt csak 8 órám, talán 10.-ben. A 6-7 óra volt szokványos, de már a 7 is sok volt, főleg amikor az kémia vagy biosz volt. Nagyon fárasztó volt, így elképzelni is rossz, hogy 9.-ben már 8 órájuk van most a gimiseknek. Ez csak rosszabb lesz, mert 10.-ben (legalábbis nekünk) bejött a heti 2 infó és 2 biosz.

11.-től lesz jobb, amikor kiesik sok tárgy.


Sajnos nem lehet mit tenni, ugye egy gimisnek létszükséglet a mindennapos tesi, meg az ének- és rajzóra...

2019. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

A lányom most kilencedikes és matematika fizika tagozatos a Apáczaiban. Heti 35 órája van. Sokaknak ez nagy leterheltségnek tűnik, de az emelt szintű érettségikre és a nyelvvizsgákra valahogy fel kell készülni. Ehhez viszont tanulni kell.

Aki nem bírja az menjen gyengébb iskolába, de aztán ne csodálkozzon ha nem kerül be a felsőoktatásba. Tudom nem garantált ezzel a sok órával a felvétel.

2019. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

20:09

Persze, fel kell készülni mi is ezért akartunk tagozatra menni, de mégis csak egy gyerek. Legalább 1 lazább napja lenne amikor kicsit tudna szusszani. Nagyon túl van terhelve:/

2019. szept. 4. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!