Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Van itt esetleg olyan, aki levelező jogász szakon végzett? Milyen lehetőségeitek voltak?

Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik levelezőn végezték. Előre is köszönöm a válaszokat.

Keress kérdéseket hasonló témákban: levelező, jog

okt. 9. 20:46  Privát üzenet  

A válaszok

Mit értesz lehetőség alatt? Az elhelyezkedest illetoen: én ugyan nappalin végeztem, de ismerek sok levelezőst is, ők ugyanolyan munkakörökben dolgoznak ma, mint mi, egykori nappalisok: ügyvédjelolt, közigazgatás, ilyesmik.

Na meg sok köztük az olyan, akinek igazából csak a már meglevő munkahelyere ad némi pluszt a diploma.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont okt. 12. 14:16 Privát üzenet
Nekem voltak levelezős ismerőseim, általában a közigbe mentek, bíróság, meg ilyen kisebb egyéni ügyvédekhez. Ami viszont ilyen nevesebb hely és nyilván ahova sokan jelentkeznek oda csak nappalisokat vesznek fel, mert nyilván eléggé megszűrik a jelentkezőket, bíróságra meg közigbe meg senki nem akar menni.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont okt. 14. 17:48 Privát üzenet

"bíróságra meg közigbe meg senki nem akar menni"

Most zajlik épp a bírósági fogalmazói felvételi. A túljelentkezés négyszeres, számszerűleg ez kb. hatvan ember.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont okt. 14. 20:00 Privát üzenet

Jó, de nézd meg hogy kik jelentkeznek fogalmazónak legtöbbször (tele van levelezős jogásszal, meg idősebbel aki közigből megy át, illetve akiket csábít a köziges munkaidő).

A fővárosban mondjuk 10 helyre jelentkeznek 60-an, de ebből akivel érdemben is lehet valamit kezdeni maximum a fele, akit írásban ki is szórnak. Egy jó jogi versenyszférai pozícióra ennél többen jelentkeznek. Aki jó, beszél nyelveket, versenyképes nem fog nettó 170 forintért bíróságra menni, maximum ha megelégszik azzal, ami ott van, tárt karokkal várják a legjobb ügyvédi irodák.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont okt. 14. 21:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. Csak annyi helyről olvasni, hogy aki levelezőn végzett az nagy hátránnyal indít, így érdekelt, hogy ettől függetlenül eltudnak-e helyezkedni a későbbiekben.

# 5/6Időpont okt. 15. 22:19 Privát üzenet
nappalisként nettó 450-el kezdtem, de akik levelezőn végeztek minimálbért is alig kaptak

A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont tegnapelőtt 23:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Károli jogász szakról mesélné valaki? Minden infó érdekelne?
Jogász levelező szakon munka mellett nehéz?
Jogász szak levelezőn?
22 évesen kezdtem el idén az igazságügyi igazgatási szakot. Szerintetek érdemes lenne befejezni, vagy inkább jelentkezzek át jövőre jogászra?
Van valakinek nappali és levelezős összehasonlítási alapja jogi egyetemen?
Az ELTE levelező jogászképzése hogy zajlik? (lent)

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!