Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt esetleg olyan, aki...

Van itt esetleg olyan, aki levelező jogász szakon végzett? Milyen lehetőségeitek voltak?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik levelezőn végezték. Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 9. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit értesz lehetőség alatt? Az elhelyezkedest illetoen: én ugyan nappalin végeztem, de ismerek sok levelezőst is, ők ugyanolyan munkakörökben dolgoznak ma, mint mi, egykori nappalisok: ügyvédjelolt, közigazgatás, ilyesmik.

Na meg sok köztük az olyan, akinek igazából csak a már meglevő munkahelyere ad némi pluszt a diploma.

2019. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem voltak levelezős ismerőseim, általában a közigbe mentek, bíróság, meg ilyen kisebb egyéni ügyvédekhez. Ami viszont ilyen nevesebb hely és nyilván ahova sokan jelentkeznek oda csak nappalisokat vesznek fel, mert nyilván eléggé megszűrik a jelentkezőket, bíróságra meg közigbe meg senki nem akar menni.
2019. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"bíróságra meg közigbe meg senki nem akar menni"


Most zajlik épp a bírósági fogalmazói felvételi. A túljelentkezés négyszeres, számszerűleg ez kb. hatvan ember.

2019. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó, de nézd meg hogy kik jelentkeznek fogalmazónak legtöbbször (tele van levelezős jogásszal, meg idősebbel aki közigből megy át, illetve akiket csábít a köziges munkaidő).

A fővárosban mondjuk 10 helyre jelentkeznek 60-an, de ebből akivel érdemben is lehet valamit kezdeni maximum a fele, akit írásban ki is szórnak. Egy jó jogi versenyszférai pozícióra ennél többen jelentkeznek. Aki jó, beszél nyelveket, versenyképes nem fog nettó 170 forintért bíróságra menni, maximum ha megelégszik azzal, ami ott van, tárt karokkal várják a legjobb ügyvédi irodák.

2019. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. Csak annyi helyről olvasni, hogy aki levelezőn végzett az nagy hátránnyal indít, így érdekelt, hogy ettől függetlenül eltudnak-e helyezkedni a későbbiekben.
2019. okt. 15. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
nappalisként nettó 450-el kezdtem, de akik levelezőn végeztek minimálbért is alig kaptak
2019. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!