Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor szűnik meg a hallgatói...

Mikor szűnik meg a hallgatói jogviszony? Meddig írhatnak ki befizetni valót neptunban?

Figyelt kérdés

2018ban végeztem az egyetemen, július 8-án vettem át a diplomámat. Július 31én kiírtak egy költséget nekem július 7i befizetési határidővel. Nem törődtem vele, hiszen már meglátásom szerint nem voltam az egyetemmel jogviszonyban. Most jött egy email hogy tartozásom van, rendezzem.

A kérdés az, hogy mikor szűnik meg a jogviszony az egyetemmel? Én azt gondolnám magamtól, hogy legkésőbb az oklevél átvételével. Illetve hogy ezek alapján jogosan írták ki a tételt? (hiszen ha oklevél átvétellel megszűnt a jogviszony, ennyi erővel bárkire terhelhetnének bármit, arra is, aki sosem járt egyetem közelében).



2019. okt. 15. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a TO-n, hogy mi ez. Ha jogos követelés, akkor azt be kell fizetni, mert ha nem, akkor ki fogja adni az egyetem behajtásra. :/
2019. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!