Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 36 évesen mennél orvosira?

36 évesen mennél orvosira?

Figyelt kérdés

Korábban dolgoznom kellett, mert fenn kellett tartanom magam. Most meglenne hozzá az anyagi, de eltelt az idő.

Viszont szeretnék olyan munkát, amit imádok. De akármilyen tesztet csinálok, akármit gondolok végig, az embertan, biológia, gyógyítás az egyetlen, ami őszintén érdekel.


De... ehhez már késő, azt hiszem. Enny idősen röhejes lenne orvosira menni, igaz?



2019. okt. 23. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Nem.


HA, ésszel ÉS pénzzel bírnám is, 41 évesen kapnék diplomát.

Utána még 3-5-X év egy szakvizsga. :(


Haverom 40+ évesen lett mentőápoló. Másodállásban csinálja, mellette a fő melója megmaradt. Könyvelő.

2019. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Mint minden, ez is az adott embertől függ. Ami tény: az orvosképzés nem 6 év, mert szakvizsga (de legalábbis pár év klinikai tapasztalat) nélkül nem néznek szakembernek. Továbbá az egyetem mellett dolgozni nehéz (főleg annyit, amiből fenntartod magad, és főleg az első 2-3 évben). Másrészt ismerek olyat, akinek ez volt az álma, belevágott 40 évesen, és megcsinálta. Minden azon múlik, hogy neked megéri-e, ehhez persze reálisan tudatában kell lenned, hogy ez mivel jár, és fel kell mérned, hogy a lehetőségeidbe ez belefér-e. Önmagában az, hogy az ember harminc-akárhány évesen irányt vált, szerintem nem ördögtől való.

(Egy orvos, aki most 34 évesen matematikusnak tanul)

2019. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Az volt az első reakcióm, hogy ha bármi más szakmát mondtál volna, simán rávágnám hogy soha nem késő, de pont az orvosival én is soknak érzem kicsit, hogy 41 éves leszel mire kijössz a suliból. Ez az orvosi esetében valahogy elsőre tényleg elkésettnek tűnik.

De mire ezt leírtam, és kicsit megemésztettem a dolgot arra jutottam hogy ez hülyeség, ha az orvosit érzed a hivatásodnak akkor miért ne, vágj bele. Vesztenivalód nincs, aztán majd látod hogy boldogulsz vele, tetszeni fog-e élesben is. Próbáld meg, ha meg sem próbálod szerintem utólag sosem bocsátod majd meg magadnak.

2019. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
95%
Én csak annyit mondok, minden ember a saját életének Kovácsa. Hajrá!
2019. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
En 30 eves no vagyok es majd 1-2 ev mulva fogom kezdeni a fogorvosit, amikor majd felvesznek. Ha nem megy elsore,majd masodjara vagy otodjere,a lenyeg,hogy bejussak. Szerintem te se add fel,ha ez az almod. Azert irom, hogy no vagyok, mert nekem meg gyerekem sincs, megis bevallalom, pedig hazassagban elek, majd az is meg lesz valahogy oldva. Szerintem minden csak hozzaallas kerdese.
2019. okt. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Késs. Már nem lesz idő és erő komoly egzisztencia kiépítésére sem és a mindigfejlődő tudomány követésére sem. Az ember, ha tetszik ha nem 40 felett lassan de biztosan kezd hanyatlani.
2019. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


Azért a nyugdíjra és hanyatlásra még nem készülök azért :DDD

Ha Diana Nyad át tudott úszni Kubából Floridába 62 évesen, akkor azért még olvasni fogok tudni 20-30 évig, nem számolom a hátralevő napjaimat ;)

2019. okt. 23. 18:14
 8/8 anonim válasza:
Attól függ milyen orvosnak. Egy fogorvos vagy sebész nem éppen a negyvenes éve közepén van ereje teljében. Kikészül a derekuk, hátuk, válluk.
2019. okt. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!