Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 38 évesen orvosira menni?

38 évesen orvosira menni?

Figyelt kérdés
Amikor "ideje lett volna", dolgoznom kellett. Mást csináltam. Most, hogy lenne rá idő és pénz, hülyeség lenne már belevágni?

2019. júl. 4. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
6 ev, 16 millio, ez az alap (jelenleg). Utana meg 3-6 ev a szakkepzes, a legrovidebb a haziorvosi, minden mas csak ennel hosszabb. Ergo minimum 10-12 ev, mire tenylegesen hasznalhato orvosi tudasod lesz. Ha 48-50 evesen meg mindig finanszirozni tudod, hogy palyakezdo orvoskent ehberert dolgozol, hajra.
2019. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Igen, hülyeség.
2019. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Osztom az első véleményét. Nem hülyeség. Tisztában kell lenned a lehetőségeivel, korlátaiddal. Én 38 vagyok és gyógypedagógia szakra járok.
2019. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, itthon? Igen az. 6-7 év az egyetem, ha felkészülsz érettségire az is minimum 1 év, de lehet 2 is.

Utána minimál fizetést fogsz kapni egyetem végeztével ha itthon akarsz maradni, külföldön mondjuk jól tudsz vele keresni, de akkor is sokat kell tanulni és dolgozni is.


De ha tényleg van rá időd és pénzed és az eszed is vág, akkor szerintem vágj bele, ha tényleg ezt akarod.

2019. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
De lényeg, hogy ha ettől lennél boldog akkor szerintem nem hülyeség egyáltalán :)
2019. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

3.-nak: az orvosi egyetemet ne hasonlítsuk már össze egy gyógypedagógiával.

Egyébként az az véleményem, hogy késő elkezdeni. A képzés hosszú és mellette dolgozni se lehet és ha végez is időben, karriert építeni már nem lehet. Egy orvos csak akkor kezd el jól keresni, ha már szakorvos és ismertséget is szerez a tudása alapján. Addig csak a munka van, de az rengeteg. A családunkban volt ilyen eset, elvégezte az orvosit, de gyakorlatilag sehová se jutott vele, még annyit se keres, mint egy szakmunkás és megkeseredett ember lett belőle.

2019. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Simán! Tanulni sosem késő! Azért legyél tisztában a bejutás feltételeivel és hozd ki a maximumot magadból! Ha gondolod írj privátban! Egy későn érő 😊
2019. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mikor felvételizne a kérdező,mondjuk, például ha 40 évesen lenne elsőéves, 46 körül kezdhetne dolgozni rezidensként, de még akkor is vagy 20 éve van az embernek nyugdíjig, szóval miért lenne hülyeség?

Egy most 38 éves embernek majdnem 30 éve van nyuddíjig (vagy ki tudja, mi lesz még addig...). Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy mivel tölti az ember ezeket az éveket, évtizedeket.


Magyarország ilyen téren amúgy maradi és lehet, hogy furcsán néznének egy 45 éves kezdő orvosra, de amekkora orvoshiány van, nem hiszem, hogy nagyon nagyot problémáznának ezen. Ugyanakkor ebben az is benne van, hogy az egyetemen a tanárok lehet, hogy egyidősek lennének, vagy fiatalabbak és úgy tudom, azért elég tiszteletlenül tudnak bánni a gólyákkal (illetve úgy általában a medikusokkal), amit így felnőttként lehet, hogy nehezebb elviselni (főleg fiatalabb tanáról). De ha van rá idő is meg pénz is és tudod, hogy nem sétagalopp, + van családi támogatás (nem fejjel rohansz a falnak), akkor nem, nem hülyeség.

Sok sikert!

2019. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül belevágtál? Nagyon érdekelne a válaszod, hasonló helyzetben vagyok most Én is.:/
2020. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!