Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik orvosira érdemes menni?

Melyik orvosira érdemes menni?

Figyelt kérdés

Egyéni válaszokra vagyok kíváncsi olyanoktól akik az adott egyetemen tanulnak vagy tanultak. Pár szempont alapján ha értékelnétek az egyetemeket azt nagyra értékelném. Nem igazán tudom még, hogy melyikre szeretnék menni és eléggé zavar.

A szempontok ezek lennének:

-A város élhetősége

-Kollégium (férőhely, magánszféra, fürdőszobák)

-Az oktatás színvonala, az oktatók hozzáállása a hallgatókhoz

-Az egyetem felszereltsége

-Az egyetem reputációja

-Kilátások diploma után (rezidensi éveimben már külföldre szeretnék költözni)

Valamint egy kérdés, hogyha a helyembe lennétek az tapasztalataitokkal akkor másik egyetemet választanátok?


Nyilván nem minden szempont egyenértékű, ezeket súlyozni fogom és úgy dönteni, valószínűleg elmegyek nyílt napokra is ha tehetem, de attól félek, hogy ott se mindig az egyetemről beszélnek (ha meg mégis akkor sem biztos, hogy a valóságot hallom). A "fő" kérdésre (cím) nem kérek választ és azt se, hogy összehasonlítsátok az egyetemeket mert nem hiszem, hogy sokan jártatok volna többre is.



2019. okt. 23. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
A SOTE-nak van a legnagyobb neve, de Pécs szebb.
2019. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Egy fontos szempontot kihagytal: Melyik van a legkozelebb hozzad? Az elejen meg tunhet ugy, hogy ez mindegy, de 6+x evig vonatozgatni nem epp leanyalom. Ezert en ugy valasztottam, hogy melyik orvosi van hozzam a legkozelebb, aztan 2. legkozelebb es igy tovabb.
2019. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Én is a közelség alapján állítottam fel a sorrendet anno. Sote volt az első helyen, de pár ponttal lecsúsztam. Egyáltalán nem bánom, sőt!

Szegedre járok. Nagyon szeretem a várost, a közösséget, a kolit, én csak ajánlani tudom. 2 orvosis koli van, de másikba is lehet jelentkezni, sok a lehetőség.

Mindegy hol szerzel diplomát, abban a városban dolgozol, ahol szeretnél. Vidéki diplomával Budapesten és fordítva. Külföldön is el lehet helyezkedni, semmi akadálya. Max a nyelvizsga.

Amikor nyílt napra mész, a városban is nézz szét!! Hol érzed magad a legjobban?

2019. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Számomra a közelsége az egyetemnek nem számít, mert szeretek utazgatni (amúgy BP van legközelebb). 4 város közül eddig Szegeden és Budapesten voltam. Budapesten a tömegközlekedést utálom, viszont ott tényleg minden van (előszeretettel járok az ottani mozikba pedig kb 100km-re van). Szeged kicsit nyugisabb és esztétikusabb, de ott csak egyszer voltam és régen volt tehát annyira sok emlékem nincs.
2019. okt. 23. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Debrecen:


- a város élhetősége: nem olyan nagyvolumenű és nyüzsgős, mint Pest, de szerintem így is sok a program, buli. Vannak olyan részei a városnak, amiket kifejezetten nem szeretek, de pl. ahol én lakom (Nagyerdő), az nagyon barátságos. Jól esik látni a fákat és hallgatni a madarak csicsergését reggelente, mindenképp jobb, mint a betondzsungel.


- kollégium (férőhely, magánszféra, fürdőszobák): van több is, többfajta is, szociális helyzetedtől függ, hogy hova tudsz bekerülni. Én a marku 2-ben lakom, kényelmes és modern koli, 3 ágyas szobák, külön fürdővel.


- az oktatás színvonala, az oktatók hozzáállása a hallgatókhoz: nagyjából mind a 4 egyetem ugyanazt tudja nyújtani, nyilván kisebb különbségekkel. Mindenhol vannak kiváló oktatók és csapnivaló oktatók is. Debrecenre is ez jellemző. Általánosságban szerintem jó az oktatás, európai szinten is.


- az egyetem felszereltsége: nem igazán szenvedtünk hiányt semmiben. Labortól kezdve a bonctermen át mindenhol biztosítva voltak a dolgok, amik kellettek a taníttatásunkhoz.


- az egyetem reputációja: megbecsült egyetem, többek között több külföldi hallgató is ezt választja. Mind a négy egyetemről elmondható ez, sokan a sotét emelik ki, mert ez él a köztudatban. De senkit nem fog érdekelni, hogy Pécsen vagy bárhol máshol végeztél-e. Nekem is beadták még gimisként, hogy csak a sote a jó, de örülök, hogy még időben észhez kaptam és sorrendet változtattam. Pest nekem messzebb lett volna, mint Debrecen, és igenis sokat jelent, hogy mennyit utazol. Ráadásul én Pestet, mint várost sem nagyon szeretem.


- kilátások diploma után: ha külföldre akarsz menni, semmi akadálya nem lesz

2019. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt választ! :D
2019. okt. 23. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szavazat Szegedre. Pár ponttal csúsztam le a SOTÉ-ról, eredetileg terveztem is, hogy másodév után megpróbálok átkerülni (kizárólag kényelmi szempontból - pesti vagyok), de beleszerettem a városba. Minden egy helyen, a város központjában található, barátságos, élhető hely! Az oktatás színvonala pedig kiváló - épp mint a másik 3 orvosi egyetemen.

A kollégiumokról: ha sikerül bekerülnöd az Apáthyba, ott minden szobához van külön fürdőszoba. A Jancsóban sajnos nincs.

Írtad, hogy nem gond az utazgatás, de ezt gondold meg jól, mert orvosira járva rengeteget kell majd tanulnod és számítani fog, mennyi időt fogsz úton tölteni.

Sok sikert az érettségihez!

2019. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Én is elsősorban a távolság/bejárás alapján választottam anno, de más szempontok alapján, mint a korábbi válaszolók. Budapest lett volna a legközelebb, megoldható lett volna a bejárás, de ez napi 1-1,5 óra utazást jelentett volna csak oda, majd ugyanez hazafelé, plusz 1-2 óra, ha épp pár perccel lekésem a buszt vagy vonatot és ezért várnom kell közel egy órát a következő indulásáig. Egy hétvégi mozizásba ez még bőven belefér, mert ott nincs időhöz kötve az ember, de nekem egyetem mellett semmiképp nem lett volna erre energiám. Persze áltathatja magát az ember azzal, hogy majd a buszon/vonaton tanul, úgyis csomó ideje lesz, de a valóságban ez ritkán valósul meg, mert legtöbbször ülőhelyed sincs, ha pedig van, akkor körülötted beszélgetnek, ordít a csecsemő, sikoltoznak és rohangálnak a kisgyerekek, a tinik hangszórón hallgatják a zenét, beszélgetni próbál veled a nyugdíjas, köréd telepedik az ordibáló cgánycsalád vagy épp valami bolond ül melletted, akitől a testi épséged félted, szóval az elmélyült tanulás nem igazán opció. Ha pedig épp leszakad a vezeték és nem jár a vonat vagy dugó van és leáll a közlekedés és emiatt nem érsz be pl egy gyakorlatra, akkor senkit nem fog érdekelni, hogy miért nem voltál jelen, hiányzást fognak beírni és 2-nél több hiányzás után lelkiismeretfurdalás nélkül tagadják meg a féléved elfogadását. Azt is bele kell számolni, hogy mennyi időd lenne pihenni: nekem pl reggel 5-kor kellene kelnem és 6-kor kellene felülnöm a buszra otthon, hogy 8-ra beérjek egy órára Budapestre. Mivel főleg első két évben sokszor előfordult, hogy este 19:30-ig volt órám, ezért a 20:45-ös vonattal tudtam volna hazamenni, kb 10-kor léptem volna be a házba, és akkor még nem tanultam aznap. Sokszor előfordul az is, hogy úgy alakul az órarend, hogy 1-2-3 vagy több órán keresztül nincs órád. Ilyenkor a legtöbben hazamennek, bemennek a koliba pihenni, megebédelnek vagy hasonlók, de aki más városban lakik, az legfeljebb a könyvtárban tud ilyenkor ülni.

Szóval mindezeket mérlegelve én Szegedre jelentkeztem és nem bántam meg azóta sem. Persze, sokat kell vonatozni, ha hazamegyek pár hetente, de szerintem egyrészt sokat dob az ember életén, ha kikerül az otthoni környezetből, magának intézi a dolgait, akkor és oda jár el, ahová csak szeretne, nincs ott állandóan anyu, aki leszid, ha pl időnként részegen mész haza. Másrészt sokkal kényelmesebb egy-egy óra előtt 10 perccel elindulni a koliból, mert minden közel van. Nekem első 3 évben rengeteget jelentett, hogy a könyvtár is közel van, mikor végeztem az óráimmal, akkor 15 percen belül már ott voltam és zárásig nyugodtan tanulhattam, és mivel másnap elég volt 7:15-7:30 körül kelnem egy reggel 8-as előadásra, így utána aludni is volt elég időm.

2019. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
SZOTE-ra érdemes menni, kényelmes és kemény egyszerre, néha utálod, de nem cserélnéd le semmire.
2019. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!