Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptemberben kezdtem el az...

Szeptemberben kezdtem el az egyetemet önköltséges formában (mind a két diákhitelt felvettem) de rájöttem hogy ez nem az én utam. (többi lent)?

Figyelt kérdés

csak érettségivel tudnék dolgozni, és annyi pénzt keresni hogy visszafizessek kb 500 ezer forintot? Jövő év szeptemberétől meg elkezdeném tanulni ugyan azt, mint az egyetemen (pénzügy és számvitel)

A helyemben megérné nektek ez? Mit csinálnátok? Sajnos nincs kihez fordulnom, ezért kérdezem itt.



2019. okt. 26. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Az egyetemi szak nem tetszik de okj kepzesben meg igen?

Az egyetemivel nagyon jol fogsz keresni, okj wc papir helyett jo

2019. okt. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Annyira sok felesleges tárgy van itt az egyetemen, én úgy vágtam neki hogy "végre azt fogok itt tanulni amit szeretnék"..A szakhoz kapcsolódó tárgyakkal nincs bajom..de az a sok felesleges információ amit meg kéne tanulni...a rövid életem elmegy vele

Bár ez a hirtelen befejezem az egyetem sztori lehet csak a ZH időszak közeledtével jön ki belőlem

2019. okt. 26. 23:29
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Csak a szokásos gólyasokk, amiben szenvedsz. Az őszi szünetig a friss egyetemisták fele eljut abba az érzelmi állapotba, ahol most vagy. Semmiképpen ne hozz rossz döntést, hagyj magadnak időt. Az egyetemet ne hagyd ott. Érettségivel kb call centerben meg a mekiben fogsz megposhadni életed végéig. Az OKJ meg jó egy könyvelőnek, de ennyi. Én a helyedben összeszedném magamat egy kicsit, és megnyomnám az egyetemi tanulást. Piacképes, de atom unalmas szakra jársz, viszont vannak ennél sokkal izgalmasabb gazdasági szakok is, például kereskedelem és marketing vagy turizmus vendéglátás. Miért nem csinálod végig ezt az évet, és adod be a jelentkezésedet például kermarkra vagy gazdasági informatikára, ismerteted el az idei tárgyaidat ott is, és kezdesz valami izgalmasba? Őszintén: ha psz szakon kellene poshadnom, én is a falat kaparnám, annyira unalmas, főleg a számvitel.
2019. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy az általad feleslegesnek ítélt tárgyak (gondolom szociológia stb.) java része nem felesleges, a többi meg túlélhető. Ha ezek miatt akarod otthagyni az egyetemet, meg is érdemled.
2019. okt. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Tipikus golya
2019. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Nincs olyan tárgy ami felesleges. Nálunk mérnökin mindenki a gazdasági tárgyakat és a jogot szidja. Pedig rettentő hasznosak a munka világában. Nem is az a céljuk hogy majd mi bérszámfejtsünk meg hozzunk gazdasági döntéseket a cégen belül. Arra jók ezek, hogy valamennyire átlásd azokat a területeket is amikkel bár foglalkozni nem te fogsz, de hatással lesznek a munkádra.

Érdemes elgondolkodni ezen.

2019. okt. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is csak bepánikoltál a zh időszak miatt és úgy érzed nem tanultál semmit és amikor elkezdenéd akkor egy halomnyi tanulnivalót látsz magad előtt. Ezzel nincs semmi baj, gólyákkal az ilyen megesik.

Én azt tudom neked ajánlani, hogy vedd szépen sorban a problémákat, mondjuk lesz egy gazdmatek meg egy szociológia ( mert ezek jöttek fel az előbb ) ZH-id, kezdd el először ami számodra fontosabb, épülnek rá tárgyak: Gazdmatek.

Utána meg ha úgy érzed gazdmatekből behoztad a lemaradást, ess neki a kövi tárgynak. Ne csináld azt mint sokan, hogy mindenbe egyszerre, mert akkor összezavarodsz.

Az meg hogy diákhitel, hát Istenem. Te is látod mennyire más értéke lesz a pénznek, 3 év múlva a tandíjad olyan alacsonynak fog számítani, a 3 évvel későbbi tandíjakhoz képest, hogy amikor elkezded törleszteni, akkor meg sem fogod érezni. Piacképes szakon vagy, nem szociális munka szakra vettél fel diákhitelt, ahol minimálbérrel lehet keresni. Ha ott maradsz OKJ-n, akkor lehet elveszítesz olyan lehetőségeket, hogy megbánod később hogy otthagytad az egyetemet! Hajrá, ne add fel, sikerülni fog! Ezt mantrázd be magadnak! Meg tudod csinálni!

2019. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elmondani sem tudom mennyire köszönöm az összes választ! Főleg az utolsónak. Igazad van mindenben, ez csak egy hirtelen pánik volt. Most már beláttam hogy nagyon nehéz lesz végig csinálni, de nem fogom feladni mert tudom hogy képes vagyok rá, és mindenki képes rá aki elkezdte, hiszen előttem már több százan megcsinálták..Akkor nekem miért is ne menne..? Vagy bárki másnak.. Bárki aki rátalál erre a kérdésre, csak kitartást kívánok, NE HAGYJON EL BENNETEKET A REMÉNY
2019. okt. 27. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Én most nem fogok hosszú lelkizős szöveget írni, csak annyit szeretnék mondani, amit annó nekünk mondtak gólya korunkban a tanárok, mikor pont ezeket mondtuk.

Hogy egy diploma lényegében sokszor pont ezek a "tölteléktárgyak" miatt más, vagy éppen ér többet, mint egy okj-s gyorstalpaló.

Nagyon sarkosítva azt is mutatja a diplomád, hogy igen, te tudtad ezt a sok-sok tárgyat teljesíteni (aminek akár a felét is tölteléktárgynak érezheted), és volt elég kitartásod még a nem túl fontos tárgyak esetén is, aminek te akkor abban a szituban nem feltétlen láttad értelmét.


Ne add fel, ez csak egy átmeneti időszak, utána pedig a 40 év robot könnyebb lesz azzal a fránya diplomával, hidd el.

2019. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!