Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már lassan 20 éve tanítok...

Már lassan 20 éve tanítok irodalmat általános iskolában, de most kifogytam az ötletekből, hogyan lehetne érdekessé tenni a 7. osztályos tananyagot, mikor köt a tanmenet, a gyerekeknek meg nem mond semmit a reformkor, stb. Nincs valakinek jó ötlete?

Figyelt kérdés
2008. nov. 17. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hol jartok a tananyagban?


Erdekesse teheted az orakat filmnezessel, kozos beszelgetesekkel - kerd ki a velemenyuket! Meselj nekik erdekessegeket a koltok,irok eletebol, amik a tananyagbol altalaban kimaradnak, pedig elerik, hogy egy diak erdeklodni kezdjen az adott szemely irant! Pl. Petofi bar rengeteg bordalt irt, s gyakorlatilag -mai szohasznalattal elve- ezzel "futott be", o maga utalta a bort.


Jatsszatok szituacios jatekokat, pl. Nyilas Misi birosag elott. Kell egy biro, egy vedougyved, egy ugyesz, es maga Nyilas Misi - erdekes eljatszani, ahogy targyaltok a lotto-ugyrol! (Tudom, hogy ez nyolcadikos anyag, de hirtelen ez jut eszembe. Ha megmondod, hol jartok, talan tudok meg tippeket adni).


Egy szakmabeli

2008. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk általánosban választható volt, hogy egy adott dolgozatot (mondjuk életrajz, vagy egyéb magolós) megírok-e, vagy beadok helyette egy műelemzést. Én mindig a műelemzést csináltam, és nagyon megszerettem az irodalmat. Ezen kívül nagyon hasznos is volt, sokkal többet foglalkoztam fogalmazással, azzal, milyen formában szokás beadni egy több oldalas dolgozatot és a műelemzés is sokkal jobban ment. Ha ez a választási lehetőség megvan, akkor azok, akik érdeklődnének a téma iránt, biztos, hogy ezt választják majd.
2008. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáltál már irodalmi kávéházat játszani? A reformkornál a Pilvaxot minden nehézség nélkül meg lehetne elveníteni. Kioszthatnád a szerepeket, egy órát még díszletezésre is rá lehetne szánni. Az egyes írók elmondhatnák egymásnak az éppen megszületett verseket, vitázhatnának róluk, miért jó, miért nem. Észrevételnül lehetne így műveket elemezni, életrajzokba bepillanatni.
2008. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!