Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a felső tagozatos kötelező olvasmány listáról, amit a gyerekeknek tervezünk feladni jövőre?

Figyelt kérdés

Az iskolában most állítottuk össze a jövő évre feladott olvasmány listát. Mielőtt valaki soknak találná, szólok, hogy tagozatos osztályokról van szó. A cél az volt, hogy rávegyük a gyerekeket az olvasásra, így kerültek fel a hagyományostól eltérő művek.


5. osztály:

- Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

- J. K. Rowling: Harry Potter és a bölcsek köve

- Exupéry: A kis herceg

- Lewis Caroll: Alice csodaországban


6. osztály:

- Gárdonyi Géza: Egri csillagok

- Molnár Ferenc: A rab ember fiai

- Defoe: Robinson

- Kipling: A dzsungel könyve


7. osztály:

- Jókai Mór: Az arany ember

- Mikszáth: Szent Péter esernyője

- Dumas: A három testőr

- Shakespeare: Szentivánéji álom


8. osztály:

- Móricz: Légy jó mindhalálig

- Agatha Christie: Tíz kicsi néger

- Shakespeare: Romeo és Júlia

- Gogol: A revizor


2010. jún. 20. 18:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolába én Gogolt és Shakespeare-t kicsit sokallom. Az arany embernek is vannak olyan vonatkozásai, amit ennyi idősen nem igen fognak megérteni. Attól függ, hogy mennyire akartok velük belemélyedni.
2010. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Shakespeare már évek óta bevált. Gogolt nyolcadikban a dráma témakörbe vettük fel, mert talán ez az egyik legjobb dráma, amit "fel lehet fogni" nyolcadikban. Arany embert is már évek óta feladjuk, mert ez olvashatóbb egy hetedikesnek mint A kőszívű ember fiai. A gyerekek szerint is jobb ötlet volt így. Igazából Gogol most kísérlet: ha beválik marad, ha nem akkor lecseréljük. Kösz a választ :)
2010. jún. 20. 18:34
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó lista, és egyáltalán nem sok, négy könyvet egy évben szerintem egy nem tagozatos gyereknek is illene elolvasni.
2010. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

En nem "tagozatosba" jartam, nekünk is volt mar Jokai pl, azt hiszem, pont hetedikben. De az az igazsag, hogy utalom azota is, többszöri probalkozasra is. Mondjuk ez nem mervado. En inkabb azt nem ertem, hogy miert csak ötödikben van az atlagtol elterö lista? Vagy legalabbis a többi nalunk ugyanigy volt többe-kevesbe..

Szerintem Gogol az jo ötlet egy nyolcadikos mar erteni fogja, tetszeni is tetszhet neki. Ha meg bejön, akkor a Köpönyeget mindenkepp vegyetek fel a listara :)

2010. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó a lista és nem sok, de Gogolt én sem erőltetném, azt felnőtt emberek is nehezen emésztik.
2010. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
A rab ember fiait Móra Ferenc írta. Alapvetően nem rossz lista; bár Jókai szerintem tényleg nem szerencsés, Harry Pottert meg nem tenném be a tananyagba. Nem hinném, hogy húsz év múlva bárki is emlékezni fog még erre az agyonhype-olt valamire.
2010. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Na jo, ujra olvastam, a 10 kicsi neger is az :) De a többi nalunk is többe-kevesbe ilyen sorrendben volt, nem tartom különösebben elterönek. De nem tartom rossznak, en - Jokain kivül, de azzal nem lehet mit csinalni, meg nem is kell :) - mindegyiket szivesen olvastam.
2010. jún. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. Az arany embernek a történetével nincs alapvetően semmi baj, az emészthető könnyen, csak nem az a könyvnek a lényege. Ha csak az olvasás-élményért olvastatjátok el, rendben van, de a háttérében álló kapitalista világfelfogás megfekszi egy hetedikes gyerek gyomrát:)
2010. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
18:42, most már én se annyira szeretem a HP-t, mertkinőttem belőle, de annak a könyvsorozatnak köszönhető, hogy megszerettem a könyveket és az olvasást, és rajtam kívül még sok gyerek van így. Pont annak a korosztálynak való, akiknek beírták (10-12 éveseknek).
2010. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
50%

Sok olvasmány ismerősként köszön vissza, és van köztük pár, amiket nem értek.

5. osztály: a Harry Potterrel gondolom a gyerekek kedvét szeretnék meghozni az olvasáshoz, ami nem elvetendő ötlet, de akkor már jobb Tolkien, bár nincsenek gyermekszereplők és nincs iskola, az én fantáziámat többre sarkallta, mint a Rowling alkotás. A kis herceget nem olvastatnám általános iskolában, ötödikesként még A kis herceg versenyt is megnyertem, de a mondanivalóját nem fogtam fel gyerekként. A másik kettő általános és élveztem is ebben a korban őket.

6. osztály: Egyedül a Dzsungel könyvét nem értem, szerintem "nehéz" olvasmány gyerekeknek, a többi rendben van.

7. osztály: Dumas nálunk kimaradt, de feldolgozhatóak és élvezhetőek.

8. osztály: a Tíz kicsi néger és Gogol is meglepett, de mindkettőt jó ötletnek tartom, Gogolt már csak az orosz irodalomhoz való vonzódásom miatt is. :)


21/l

2010. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!