Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem vagy Milton...

Óbudai Egyetem vagy Milton Friedman, ha gazdaságinformatika a cél?

Figyelt kérdés

2019. nov. 1. 21:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha gazd.info akkor Corvinus vagy BGE.
2019. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én gazdaságinformatikát végeztem a Miltonon, jelenleg pedig az Óbudain csinálom a mérnökinfó mestert, így ezekről tudok nyilatkozni. Tapasztalataim alapján mindkét egyetemen vannak jó tanárok és rosszabbak, illetve vannak nehéz tárgyak, és vannak, amik könnyebben teljesíthetőek. Miltonon talán több töltelék tantárgy volt, aminek sok köze nem volt a szakhoz, de ezek minden ott tanulónak kötelező órák voltak, pl. jog, érvelés. (Testnevelés tárgyak viszont egyáltalán nincsenek.) Ezek összességében hasznos tárgyak, de engem zavart, hogy nem plusz 1 félév programozás van helyette, ami sokaknak jól jött volna. Igaz erre ott vannak a szabadon választhatók. Egyébként a programozást egy Óbudain is tanító tanár oktatta a Miltonon, akinek sikerült is megszerettetnie velem, és kifejezetten jó tanárnak tartom.

A beadandók számában van még különbség. Miltonon kevesebb önálló projekt volt (értsd alig volt). Hogy ez most jó vagy rossz az teljesen szubjektív. Ami viszont borzasztó a Miltonon az az ügyintézés. Többször, több embernek is előfordult, hogy könyörögni kellett a HIK-en (máshol TO), mert a tárgyhoz amit teljesített, valahogy nem került be a jegy. Az ügyintézők persze mindig a tanárokhoz küldözgettek minket, akik utólag persze semmit nem tudnak már módosítani a Neptunban. És mindez gyakorlatilag időhúzás volt az ügyintézők részéről, mert ha az oktatási igazgatóval kellett volna aláíratni valamit, vagy engedélyeztetni az ügymenetet, akkor erre képtelenek voltak és inkább húzták az időt, hátha nem megyünk majd vissza többet a HIK-re. Hozzáteszem az oktatási igazgató se volt éppen könnyű eset, szóval részben megértem, hogy próbálták kerülni. Viszont több embert is ismerek akiknek álmatlan éjszakáik voltak, amiatt a stressz miatt, amit az okozott, hogy most meglesz e nekik a tárgy vagy vehetik fel újra és csúsznak egy félévet. Személyesen ismerek olyat is, akinek konkrétan egy második féléves tárgyra szerzett jegyét az utolsó félévben sikerült elérnie, hogy végre beírják.

További negatívum, ami többször előfordult, hogy akkor derült ki, hogy egy óra elmarad, amikor már ott vártunk a terem előtt. Nem tudom ennek mi volt az oka, de nagyon ki tudott hozni a sodromból, amikor másfél órát utaztam, hogy ott legyek, más tanórám pedig nem volt aznap, és már fordulhattam is meg és mehettem haza. Szóval mínusz 3 óra a napból, és hangsúlyozom ez nem csak egyszer fordult elő, hanem kellemetlenül sokszor. Természetesen, aki 5 percre lakik annak ez teljesen irreleváns.

Egyébként, aki szeretne egyetemi szervezésű bulikon részt venni a Miltonon az a HÖK-re ne számítson, mert ilyesmi szökőévben egyszer van, viszont a gólyatáborok nagyon jók (többen is voltam).

Összességében az ügyintézés az ami miatt senkinek sem ajánlom jó szívvel a Miltont, mert tényleg nagyon megterhelő tud lenni idegileg. Ezzel szemben az Óbudain mindig mindenről időben tájékoztatnak és a TO-n minden panaszomra nagyon hamar megoldást találnak.

Amit még megjegyeznék, hogy webfejlesztőként dolgozom és senkit nem érdekelt, hogy Miltonos a diplomám. Persze ehhez a kötelezőn felül szabadidőmben is sokat programoztam, és ezt jó is ha mindenki tudatosítja magában, hogy attól mert megszerzed a diplomádat még nem jár mellé munkahely. Ahhoz az egyetem mellett muszáj valamire ráfeküdni, ami érdekel, és tudod, hogy később abban akarsz dolgozni.

2021. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!