Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek felmentéssel esélyes az...

Matek felmentéssel esélyes az egyetem? [Informatika]

Figyelt kérdés

(Bocsi, ha néha nem érthető, megpróbálom a tőlem telhető legjobbat)

Sziasztok, SNI -s tanuló vagyok, (Dislekszia, Diszgráfia, Diszkalkúlia), jah elég klafa hátrányokkal, olvasás/hallás utáni szövegértés, tanulási nehézség és matek felmentés. De szorgalmas vagyok, és ahol csak tudok mindent megpróbálok, azon tűnődtem, hogy informatikai egyetemre van esélyem bekerülni matek felmentéssel?

Szoftverfejlesztőként szándékozom elhelyezkedni majd, már dolgoztam is fél évig a UPC -nél mint senior helyettes szoftverfejlesztőként, junior szinten. (Nem találtak mást).

NodeJS, AngularJS, Java, Python, PHP, JavaScript, jQuery -ben programozok, legprefaráltabbam a PHP.

Adatbázisok közül: NoSQL, MySQL, PostgreeSQL, MSSQL, Sql Lite (json)

NodeJS > 1 és fél év aktív fejlesztési tapasztalat

PHP > 5 év fejlesztési tapasztalat

Python > Fél év fejlesztési tapasztalat

Java > 2 hónap fejlesztési tapasztalat

JavaScript + jQuery > 3 év fejlesztési tapasztalat


Érdeklődési körök: Alkalmazás fejlesztés, Dekstop alkalmazás fejlesztés, Honlap fejlesztés (BackEnd), Saját blockchain rendszerek tervezése és kivitelezése, Hálózatok és tűzfalak feltörése és kicsorbítása/túlterhelése.


OS Rendszer szinten: Linux (6 év aktív használat) | Windows (2,5 év aktív használat)


Még két évem van, mire meg lesz az érettségi.

Szerintetek, ezen tudással értelmes dolog lenne elmenni egyetemre, vagy kezdjek el egy dolgozni érettségi után?


UI:

[-] Bocsi, ha néhol nem érthető, próbáltam a tőlem telhető legjobban fogalmazni.

[-] Lehetőleg, olyan válaszoljon aki ért is ehhez, és valóban őszintén tud vulgáris kifejezések és félre vezető, esetleg kötekedés mentesen reagálni a kérdésemre!



2019. nov. 6. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Ugye viccnek szántad a kérdést? Esetleg valaki orvosira biosz felmentéssel?
2019. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Ha szoftverfejlesztő szeretnél lenni, akkor inkább a tudásra lesz szükséged, mint papírra. A leírtak alapján te már most többet tudsz, mint én a diplomámmal... matek nélkül az egyetem szinte teljesen esélytelen, viszont legalább annyira fölösleges is :). Próbálkozz meg egy OKJ-val, vagy csináld otthon és szerezz tapasztalatot. Többet ér.
2019. nov. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Informatika szakon erős a matek. Diszkalkuliával nem ajánlom.

Inkább tapasztalatot szerezzél, meg angol nyelvvizsgát (ami nem lesz egyszerű). A céget nem fogja érdekelni, hogy diszes vagy, elvárja.

2019. nov. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! Akkor, inkább a tapasztalatszerzésre megyek rá! :)
2019. nov. 10. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!