Matematika felmentéssel milyen egyetemi szak jöhet szóba? Nyelvi szak ugye nem lehet akadály?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ismerősöm fel van háborodva, mi jogon szeretnék egyetemre menni. Tudomásom szerint ugyanolyan jogom van mint bárki másnak. Meg maga a felmentést sem értik sokan, de diszkalkuliás vagyok orvosi papírom van róla. Komoly vizsgálatok után kaptam papírt róla. Én lennék a legboldogabb ha érteném a matekot mint ők, de ez van. Német nyelvvel egész jól boldogulok.

Azt tudom milyen szak kizárt,például:infó,műszaki,orvosi.

Igaz még 2 évem vissza van a középiskolából,szeretnék tisztába lenni a dolgokkal.

Milyen eredmények kellenek, hogy bejussak? Gondolom nyelvi emelt érettségi vagy van valami más is?

Előre is köszönöm mindenkinek!



2013. dec. 21. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy csoporttársam ugyanígy volt papírja, de az egyetem felülbíráltatta, és kért egy másik szakvéleményt, ami alapján semmi ilyen baja nem volt. Ezután eltanácsolták, majd egy normális érettségit letett, és újra felvételizett, ekkor már nem volt gond.


A nyelvi szakokhoz pedig emelt szintű érettségi kell manapság, vagy felsőfokú nyelvvizsga.

(egyébként a nyelvi szakok sikeresek, mert ha itthon nem tudsz elhelyezkedni, akkor mehetsz a célnyelv országába)

2013. dec. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál!:)

Ahh, hát értem, de valamilyen csoda folytán van rá esélyem hogy elfogadják minden gond nélkül? Egyik ismerősömnek testnevelésből van felmentése egyetemista, bár tudom a kettőnek semmi köze egymáshoz...csak próbálok valami kapaszkodót találni. :S

Igen éppen ezért szeretnék nyelvi szakot, ha itthon nem menne, nem lenne igény rá akkor elmennék Ausztriába vagy Németországba.

2013. dec. 22. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre van esély. Én úgy sejtem, hogy ennél a speckó helyzetnél a szaktanár tett keresztbe a flegma tanulónak (mert hát tegyük hozzá, hogy nem igazán tanúsított minimális tiszteletet sem a tanár felé.... szóval lehetséges minden.


A legbiztosabb az lenne, ha felhívnád a cél felső oktatási intézményt Tanulmányi Osztályát, és ott érdeklődnél erről a problémáról.


( ha nem engedik, vagy érzed az ellenséges hangnemet, akkor esetleg az Egyenlő Bánásmód Hatóságnak is telefonálhatsz, szakvéleményt- állásfoglalást kérhetsz: [link]

2013. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaid, sokat segítettél!
2013. dec. 23. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Miből érettségizel matek helyett?
2015. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!