Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért rossz a Milton Friedman...

Miért rossz a Milton Friedman (régi Zsigmond Király)?

Figyelt kérdés
Sok negatívat olvasok róla, de sehol nincs megindokolva, mi alapján szólják le?

2019. nov. 8. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

" A ZSKF, akárhányszor nevezik át, továbbra is egy nevenincs, színvonaltalan felsőoktatási intézmény marad."


Ezt egy korábbi kérdéshez írta még valami, de minden szava igaz.


A zskf egy új magánegyetem, talán 20 éves, ha jól emlékszem.

Tipikusan gazdasági szakokat indítanak, mert különben csődbe mennének = csak önköltséges alapképzéseik vannak.

Pl. a Kodolányi is egy diplomagyár, de pl. az egyik legkomolyabb képzésük az anglisztika, amit komolyan vesznek.


Egyébként egész jó oktatók tanítanak a zskf-en, ez teljesen igaz, soha nem vitatkoztam ezzel!


A baj a hallgatókkal kezdődik.

Általában a jobb képességű fiatalok nevesebb egyetemekre jelentkeznek a karrier érdekében.

Addig a gyengébb kaliberűek pedig az ilyen "egyetemekre".


Na most: miután gyengék a hallgatók, a színvonalnak is hozzájuk kell igazodnia.

Mert hát az nem lehet, hogy fizet, erre pedig megbuktatják..

Szóval a komoly tanárok gyengébb szinten tanítanak az ilyen egyetemeken.


Na ezért rossz.

2019. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát nem az iskola hibája, hanem azé, aki ott tanul? Érdekes gondolatmenet. Valahogy más sulikban sem félnek kivágni az évfolyam felét. Egy római jog, vagy anatómia szigorlat, vagy számvitel stb. vizsgákon se parázik senki, hogy aki kifizeti a tandíjat, az nem bukhat meg. Nekem hibádzik ez a gondolkodásmmód.
2019. nov. 8. 12:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy azok állami fenntartású egyetemek, és ők bátran kirúghatják a gyengéket, mert nem az ő pénzükön múlik az egyetem fenntartása.


Amúgy az ilyen ZSKF (Milton Friedman) és stb. egyetemek, főiskolák azoknak jó, akik már egy adott pozícióban vannak munkahelyükön, és csak egy papír kell nekik.

2019. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, utolsónál a pont.
2019. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát, ha a Miltonra megyek levelezőn munka mellett és kifizetem a tandíjat, akkor szinte meg is vettem a diplomámat? Ez azért elég rosszul hangzik, hoyg csak ennyi.
2019. nov. 8. 15:16
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
De ez a lényege :D 0 tudás,nem várnak el semmit, cserébe nem is ér semmit a diploma. Olyankor jó, ha van egy állás, ahova a papír szükséges.
2019. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én ezt szimplán nem hiszem el. Pletykának jó, de ilyen nincs szerintem.
2019. nov. 9. 13:30
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Pedig a munkaerő piaci tapasztalatok alapján is nagyon így néz ki. Régen volt egy időszak, amikor újságokban álláshirdetéseknél oda volt írva h xy vègzettség a követelmény, és azt is megjegyezték, hogy xy egyetemen végzettekét nem veszik figyelembe. Ma már ilyet hivatalosan kiírni nem lehet, ettől függetlenül megnézik a diplomát, és különböző okokra hivatkozva nem veszik fel az adott jelentkezőt, aki gyengébb egyetemről jött.
2019. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, nem kötelező elhinni!


Sógorom HR gyakornok, másodéves gazdmenes.

Független és őszinte, lehet hinni neki.

Ő saját szemével látta, hogy a könyvelői pozíciókra jelentkezők közül eleve kidobják azoknak a CV-jét, akik gyengébb felsőoktatási intézményből érkeznek.

Ha nincs benne releváns tapasztalat sem, akkor szinte biztos, hogy törli a HR-es.


Ez sajnos ilyen.


Jó tanárok, kétes suli, gyenge kaliberű hallgatók.

Ezzel lehetne leírni az olyan intézményeket, mint a zskf, wsuf, tpf, edutus stb.

2019. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A ZsKF nagyon gyenge suli. Mindenkit átrugdosnak.
2020. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!