Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen középsuliba menjek?

Milyen középsuliba menjek?

Figyelt kérdés
Pénzüggyel szeretnék foglalkozni és nem tudom, hogy gimnáziumba vagy szakközépbe érdemes-e menni ha majd egyetemre is szeretnék menni. A gimi jó lenne hisz onnan szinte biztos az egyetem de a szakközéppel már van egy szakma a kezemben nem csak egy éretségi és kész.

2019. nov. 11. 17:43
 1/5 anonim válasza:
Ha tényleg, 100%-ig biztos vagy benne, hogy a pénzüggyel szeretnél foglalkozni, akkor tudom neked javasolni, hogy menj közgazdasági technikumba (ami most még szakgimnázium, de jövőre már technikum lesz). Egy közgés érettséginek azért van értéke. De azt is vedd figyelembe, hogy ha pár év múlva kitalálod, hogy te egy teljesen más szakmában szeretnél elhelyezkedni, akkor utána óriási lemaradásod lenne a gimnazistakkal szemben, akik minden tantárgyat magas oraszamban tanulnak. De ha tényleg elkötelezett vagy, akkor menj közgazdaságiba, jó pont lesz ilyen irányú egyetemen, ha már van ehhez a szakmához egy kis előképzettséged, nem idegen neked ez a pálya.
2019. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen egy gimnáziumot javaslok neked. Gimiben nagyobb az esély a nyelvvizsgára és az emelt érettségikre felkészítésére. Aztán irány a Corvinus, vagy Bge...
2019. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
2019. nov. 12. 07:19
 4/5 anonim válasza:
Melyikbe mész?
2019. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A szüleimmel gondolkodtunk és azt beszéltük, hogy inkább a közgáz mert a báttyám a gimibe jár matekfaktra és így is sok fölös tantárgyat tanul a közgáz pedig sokkal fókuszáltabb.
2019. nov. 13. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!