Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvvizsga alóli teljes...

Hinimini kérdése:

Nyelvvizsga alóli teljes mentesség?

Figyelt kérdés

Hol kell ezt kérvényezni? A gyermekem tartósan beteg illetve súlyosan fogyatékos a jobb oldala le van bénulva és a bal kezét is csak az én segítségemmel tudja használni. De menne nyelvvizsgázni mert érettségi után menni szeretne felső oktatásra .

Az érettségi is úgy van megoldva, hogy csak a vizsgán kell ott lenni-e. Ma láttam ezt a cikket ez igaz lehet? Be csatolom a fotót. Hol lehet ezt kérvényezni?


2019. nov. 16. 20:26
 1/9 A kérdező kommentje:
2019. nov. 16. 20:27
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Most visszavonták a kötelező nyelvvizsgát a felsőoktatásban. Szóval jelentkezni anélkül is tud. Az érettségin pedig ilyen esetekben ugy szoktak eljárni ha nem képes az írásbelit megcsinálni mert mondjuk tartósan beteg akkor szóban 2 vagy több tétel húzásával ezt ki lehet váltani. Az adott oktatási intézménytől kell tájékoztatást kérni.
2019. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha fog érettségizni akkor az adott középiskolába az adott nyelvtanárja fogja vizsgáztatni?
2019. nov. 16. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Középszinten igen.
2019. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És azt elfogadják felső oktatásban?
2019. nov. 16. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Kell egy emelt érettségi is, azt nem törölték el.


Nem akarok bunkó lenni, de ha ilyen a helyzet, biztos jó döntés egyetemre beiratni?

2019. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A bemeneteli követelmény egy emelt színtű érettségi és egy nyelvvizsga tudom, hogy kötelezik egy emeltre. Ne mondjátok azt, nekem, hogy egy mozgássérült embernek nincs esélye bejutni a felső oktatásra!
2019. nov. 16. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Elfogadják igen, de ahogy előttem is írták, egy emelt szintű érettségi kötelező. Hogy azt miből kell megcsinálni, adott egyetem, adott szakán meg van határozva. Az emelt szintű érettségi mindig más gimnáziumban zajlik, nem ott, ahová jár a gyerek. Ebből kifolyólag idegen tanárok fogják vizsgáztatni.

A könnyítésekre vonatkozóan pedig az Oktatási Hivatalnál érdeklődj szerintem.

2019. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Természetesen attól, hogy mozgássèrült mehet egyetemre, csak nyilván katona nem lesz belőle vagy rendőr.

Egy emelt kötelező, az hogy milyen tárgyból azt az egyetem és az adott szak adja meg. Nyelvvizsga kell majd a diplomàhoz, a felvételihez viszont nem kötelező.

2019. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!