Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Működhet egy ilyen középiskola...

Működhet egy ilyen középiskolai szakképzési rendszer hatékonyan?

Figyelt kérdés

Az alábbi cikkben írják, hogy aki nem gimnáziumba, hanem a másik két középiskola-típust eztán képviselő technikumba vagy szakképző iskolába jár, annak 15 éves kortól cégeknél , rendes munkavisony keretében valósítanák meg a szakmai képzését (max. napi 7 órában).

Én eddig is azt hallottam, hogy a cégek csak „csicskának” alkalmazzák az iskolásokat…

Aki rálát a szakképzésre, elmondaná, mennyire működőképes egy ilyen rendszer vajon?

[link]



2019. nov. 17. 18:20
1 2
 11/18 anonim válasza:

Köszi a sok választ! :)

Azt le lehet itt írni, hogy honnét vannak az infóid?

Talán egy szakgimnáziumban dolgozol? Akár ott tanítasz?

???

2019. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Elég gáz, hogy az ember lánya (én) nem tudhat arról, hogy hová íratja be a csemetéjét...

Mondjuk így el is gondolkodom, hogy merjem-e vállalni a bizonytalanságot meg a zsákbamacskát.

Baromira nem látom, hogy lesz ebből érettségi...

2019. nov. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Meg nem értem: másodlagos feladat az érettségi??? Hiszen érettségivel tud csak továbbtanulni a kölök!!!
2019. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

A szakképzés elképzeléseiről itt is jókat lehet olvasni

[link]

2019. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Ez itt szép és rózsaszín....

De visszatérek az érettségi másodlagosságához: egyik a matek, ami ugye főtantárgy a műszaki egyetemeken. Szóval matekból is leérettségizik a kölök, csak úgy per tangente, aztán az egyetemen vajh hogy fogja venni az akadályokat matekból???

2019. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Az egyetemeken sajnos az egyik bukó tárgy a matek...

Erre nem tudok mit mondani, ezt írta a tervezet...


Bár én úgy érzem hogy sok szakközépiskolai (régi szakmunkásképző) elméleti irasbelijen nehezebb a kettest összekaparni, mint egy érettségi tárgy kettest

2019. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egy ideig működhet egy ilyen rendszer. Hosszabb távon jobb átgondolást követel meg az egész oktatási rendszer.

Nem mai keletű tény az, hogy a piac és az ipar jó sok "kulimunkásokat" igényel minden szinten: szakmunkástól kezdve technikumi képzéseken át az egyetemi szintig. A duális képzés is részben emiatt jött létre. Mindig van egy mézesmadzag, amit egy adott szintű réteg előtt elhúznak, miközben hosszútávon bekebelezik a csőbe, rendszerint a "kulimunka" csővébe. persze az egész folyamatot csak nagyon kevesen látják át.

2019. nov. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Hááát.... ez egy újabb vélemény.... Köszönöm! :)

Én is egyre inkább azt látom, hogy a szakgimik (technikumok) NEM az egyetemi képzésre készítenek fel. Pedig lehetne egy jó előképzés: végülis tanulja meg a kölök a szakmunkától kezdve az adott szakmát, a gyakorlati ismeretekre lehetne jó elméletet építeni. De hát itt túró lesz, nem elmélet...

2019. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!