Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Motiváció az ELTE ÁJK jogász...

Motiváció az ELTE ÁJK jogász képzéséhez?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsőéves jogász hallgatója vagyok az ELTE ÁJK-nak, és elsősorban azokat kérdezném, akik szintén ezen az egyetemen tanulnak/tanultak, de ha más jogi egyetemre jársz, és tudnál segíteni, azt nagyon megköszönném!

Közeleg a vizsgaidőszak, és egyre stresszesebb vagyok, hogy meg fogom-e tudni tanulni azt az iradtlan mennyiségű anyagot, amik kellenek a vizsgákra, illetve a későbbiekben jobb lesz-e a képzés tanulás szempontjából? Sokan mondják, hogy ez a legnehezebb egyetem, amit érzékelek is nagyjából, de jelenleg a vizsgáim, a római jog és az alkotmánytörténet most lehetetlennek tűnnek.

Kérlek, ha bármi tippetek van, hogy hogyan készülhetnék fel, vagy ti is ide jártok, és már vannak tapasztalataitok, hogy milyen az iskola, osszátok meg velem! Már az is hatalmas segítség lenne, ha több évvel a hátatok mögött leírnátok, hogy nektek milyen érzéseitek vannak a jogi egyetemmel kapcsolatban.



2019. nov. 20. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Ez nagyon aranyos volt, hogy ,,Sokan azt mondják ez a legnehezebn egyetem’’😂😂
2019. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Azért ne érezd magad olyan rosszul. A jog sem teljesíthetetlen és végképp nem nehezebb az olyan szakoknál, mint a mérnöki, orvosi illetve gyógyszerész.
2019. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek, hogy ennél van sokkal nehezebb is, ennek ellenére mégis sokan elvégzik. Csak összemértem az elsős Corvinusosok vizsgájával (merthogy az infó tanáruk felmondott most, így helyettesítés helyett egyszerűen eltörölték a vizsgájukat), akiknek 1 db van, és a barátnőim elmondása szerint, akik oda járnak, nem annyira egetrengetően nehéz az az egy vizsga.

Ezért vagyok kíváncsi, hogy mi a motivációja azoknak, akik vizsgaidőszak közepén éppen idegbajt kapnak a tanulástól, az ismerőseik meg lépten-nyomon töltik fel a képeket, hogy merre pihiznek, síelnek, kávézgatnak. Mert én az ilyenek láttán még elkeseredettebb szoktam lenni.

2019. nov. 21. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hasonlítgatnám össze a különböző "beállítottságú" egyetemeket, úgy értve, hogy egy alapvetően humán szakot egy természettudományival. Mást igényel mindkettő, és akinek megy az egyik, nem biztos, hogy menne a másik. Nyilván nehezebb az orvosi, de legyen is, hiszen ott életek fognak múlni később. Ott viszont, ha megtanulsz sebet összevarrni, attól, mert kijö idővel egy új technika, új cérna, stb. a régi tudás sem vész kárba. A jognál viszont bírni kell a folyamatos változást, ahol akár a kukába is szinte mehet minden 1-1 módosításnál, ami sajnos manapság lett gyakori. Én negyedéves vagyok az ELTE ÁJK-n amúgy, két csúszott vizsgám van eddig összesen, az egyik a római jog, a másik közig eljárásjog, az összes többit mindig az adott felvételkor sikerült eddig megcsinálnom, és sok vizsgaismétlésem nem volt az adott vizsgaidőszakon belül (összesen eddig csak kb. 3x az említetteken kívül). Igazából, az az egyetlen, hogy ne add fel, "küzdj és bízva bízzál", ha ezt akarod csinálni. Szerintem másodév végéig meg fogod látni, hogy akarod-e tényleg ezt a pályát, vagy nem, persze a harmadév az igazi vízválasztó. Én az első évet a mai napig azért utálom a legjobban, mert túl sok volt a jogtörténet, és rühelltem, mert nagyon erősen volt nyomatva, ahhoz képest, hogy tökéletesen lehet valaki remek jogász jogtörténeti háttérismeret nélkül is. Ráadásul, a többi tárgy, pl. a BJ, BE is később megtanítja a saját kis jogtörténete releváns részeit röviden, így indokolatlannak tartom ezt a nagy hangsúlyt elsőben. De ezek olyan tárgyak, amiken át kell esni. Utólag visszanézve amúgy viszont könnyebbek, mint most nekem pl. a BE. Tehát nem mondanám, hogy könnyebb lesz az egyetem később. Én ugyan régi tanterves vagyok, de nekem azt mondták, hogy harmadév után könnyebb lesz. Nem lett :D És mivel te már új tanterves vagy, a kig3-be-pp szerintem maga lesz a pokol, nekem legalább nem egyszerre voltak.

A legfontosabb amúgy, hogy már szeptemberben kezdj el tanulni, akkor, amikor még nincs semmi. Kérj el egy évvel idősebbtől tematikákat (mert persze sajnos sokszor vizsgatételsorok, csak alig 1-2 héttel jönnek ki a vizsgaidőszak kezdete előtt....), szedd össze, hogy kb. miből mit kell tudni, évfolyamcsoportokban érdeklődj, keress vissza, hogy ki mit ajánl az adott vizsgára. És tanulj rendesen félév közben, a zh anyagán felül magadnak pluszba. És ugyan elsőben csoportbeosztás van a legtöbb tárgyból, de érdemes másodévtől olyan órarendet összeállítani, ahol 2 strapásabb tanáron kívül nincs más "erős" szemináriumvezető, mert nem mindegy, hogy félév közben belehalsz a kettes szeminárium megszerzésébe, ugyanakkor érdemben nem rendelkezel jelentősen sokkal több alappal vizsgára, mintha átlazultad volna + mennyire kimerülten állsz neki a vizsgaidőszaknak, mert azért az a java és lényege a félévnek. Tudom, a megfelelő tanárválasztás nekem is nehéz a mai napig, hiszen mások elbeszélésre kell többnyire hagyatkozni. AKi erős A-nak, az gyenge B-nek, stb.

Ami fontos vizsgaidőszakra, hogy itt is pihenj, de légy hatékony, ne terelődjön el a figyelmed. Csinálj vizsgatervet, oszd be az anyagot, de ez saját képességeid ismerete nélkül az első évben főleg nehezen fog menni. Egyéni tipp, hogy ha lefekvés előtt átolvasod azt, amit aznap megtanultál, sokkal jobban megmarad másnapra :D Az alkotmányjog nálam kicsit máshogy ment, így nem tudok érdemben hozzászólni, de szerintem a törvényeket tudd nagyon jól, meg a tankönyvet, tanszéki jegyzetet, ha még van.

Hogy mennyi idő kell egy vizsgára, az függ attól is, hogy mennyire tudod félév végére, és milyen nehézségű.

Sajnos sokszor a rossz vizsgaidőpontok tönkrevághatnak minden tervet. Én alkotmányjog 1-et tanultam nagyon félév közben, és vizsgaidőpont miatt kb. 9 nap jutott rá, de kevesebbet szerettem volna rááldozni. AJ2-re az egész karácsonyt, de azt a nulláról kezdtem (és amúgy szerintem több és nehezebb). Római jog nehéz, de legyen legalább 10 nap, mert jól kell tudni és mindenbe belekérdezhetnek oda-vissza. De római jogra van jó jegyzet. Sokszor, ha kint vagy az időből, csak hallgatói jegyzetet lehet tanulni, ami aztán kérdés, hogy milyen, és mennyire jó, jót kell találni, és nem mindig van.

Én amúgy a vizsgáimat mindig úgy állítom össze, hogy 1 nehezebb (5+napos) után jöjjön rá 2-3 napon belül egy könnyebb. És ahol tudom, hogy sokan buknak, vagy egyénileg érzem nehéznek, ott számolni próbálok azzal is mindig, hogy ha meg kellene ismételni, akkor hogy vannak a további vizsgaalkalmak. A legkönnyebb így számolgatni a vizsgákat szerintem amúgy elsőben volt a legkönnyebb.

Illetve, visszanéztem a neptunban most a felvett vizsgáimat, és úgy látom, hogy ebbe azért "bele lehet szokni", ne aggódj :) Ahhoz képest, hogy kevesebb és könnyebb vizsgáim voltak elsőben, mint pl. tavaly, első év első félévében 2 vizsgám lett négyes, a többi 6 kettes-hármas, most tavasszal meg 8 vizsgából 3 közepes, többi négyes-ötös :D Sajnos, az egyéni szerencsétől is függ az élet, illetve a tavaszi félévem kifejezetten gyenge volt (ritka ez haramdéven), így kipihenten tudtam nekilátni a vizsgáknak.


Még ajánlanám, hogy kezdj el sportolni valamit. Nekem is, és több más évfolyamtársamnak mostanra lett valamilyen betegsége, ami a sok stresszel és mozgásszegény életmóddal hozható összefüggésbe (nekem pajzsmirigy, valakinek komoly elhízás, stb.). Szóval, valamit érdemes lenne kitalálni, mert az legalább kicsit kikapcsol, és egészséges.


Remélem tudtam segíteni :) Hajrá :)

2019. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
valóban az elte ájk a legnehezebb egyetem az országban. én pályakezdő jogászként nettó 550 ezres fizuval indultam, motiváljon ez ha más nem
2019. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es: Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, el sem hinnéd, milyen sokat segített! :) Esetleg még egy-két kérdést leírhatok Neked privátban a sulival kapcsolatban? Az egyik nagy problémám nekem, hogy szó szerint senkit nem ismerek, akik itt tanulnának/tanultak volna, ráadásul jogász nincs is nagyon a családban, úgyhogy én nullához közeli ismeretséggel vágtam bele, és úgy érzem sokszor, hogy lehetetlen lesz végigcsinálni. Engem már az motivál, ha valaki előttem van pár évvel, már túl van azokon az akadályokon, amik előttem vannak most.


5-ös: Valóban jó motiváció, meg hát azt mondják, hogy a jogász a jég hátán is megél, bárhova mehet dolgozni ezzel a végzettséggel. :)

2019. nov. 27. 18:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is oda járok, és nem akarlak elkeseríteni, de első félévben csak 3 db vizsga van. A róma még semmi, jön ennél sajnos még rosszabb is. (másodéves vagyok)
2019. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, ha gondolod, írj, de a legjobb, ha szerzel ismerősöket és barátokat az évfolyamon :)
2019. dec. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!