Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi? A többi lent

Felvételi? A többi lent

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól, akik minden szempontból erősebb iskolákba felvételiztek.

Mennyi volt az összpontszámod? Nehéz volt a felvételi? A szóbeli milyen? Jó tanuló voltál/rossz a gimi előtt és után? Nehéz volt, hogy ott is maradj, és ne csak bejuss a gimibe? Mennyit tanulsz?



2019. nov. 26. 20:04
 1/3 anonim válasza:
90%

Szia!


Én a budapesti Eötvös József Gimnáziumba felvételiztem 2 éve, így álltak össze a pontjain: matek-46 magyar-47 vitt jegyek-50 szóbeli-47.8

Összesen 190.8 pont

Ezzel az ideiglenes ranglistán nem fértem be az egyik megjelölt osztályba, a másikba igen, de végül mindkettőbe felvettek. A Fazekasba is felvételiztem, a szóbelim hasonló lett, oda is felvettek. A két suli szóbelije nehézség szempontjából hasonló, talán az E5vösé kicsit nehezebb, de nehezen megítélhető, mert más tantárgyból szóbeliztem.(E5 matek Fazekas-biosz)


Mindkét helyen nagyon kedvesek és segítőkészek voltak a tanárok és diákok is.

A központihoz képest a szóbeli feladatai nehezebbek, nem árt rá készülni, de nem egy lehetetlen feladat.

Gimi előtt kitűnő voltam, 9.-ben is az lettem, a 10. már necces lesz, majd meglátjuk.

Bejutni jóval nehezebb, mint ott maradni. Nyilván kell tanulni, és mélyebben tanulod az osztályodnak megfelelő tantárgyakat (nekem emelt matek+fizika+nyelv), de ha bejutsz, biztosan bent is fogsz maradni, olyat nem vesznek fel aki nem képes rá.

Tanulni sajnos sokat tanulok, vagyis inkább sokat ülök a füzet felett😅 pl most elméletileg kémiát tanulok...

Azt mondanám hogy átlagosan egy nap nagyon max 3 órát kell tanulni, ha jó fejed van lehet kevesebb, de kb 1-et mindenképpen.(ha akarsz házikat csinálni és mindig 5-öst kapni, ha nem jóval kevesebb is elég, akkor ha ügyes vagy órák előtti készülésből is meglehet oldani+ tz-k előtt egy kis otthoni tanulással)


Ha bármilyen kérdésed van akár az írásbelivel vagy szóbelivel vagy akár a sulival kapcsolatban, írj bátran privátban.


Sok sikert a felvételihez!

2019. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 3 éve felvételiztem a József Attila Gimnáziumba, 172.5 ponttal. Gimi elött kitűnő voltam (általánosban a legtöbb esetben vicc az osztályzas) 9-ben nehéz volt belerázódni az első 2 hónapban, de azután 4.6 átlaggal zártam azt a tanévet, 10-ben pár századdal jobb eredménnyel, csak 4 és 5 evvégi jegyekkel.
2019. dec. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ja és bennmaradni könnyű, persze ehhez kell az, hogy nyiss a többiek felé, a tanárokkal jó viszonyt ápolj (de ne stréberkedj) kihullani csak a nem odaillő egyének szoktak, illetve akik nem nyitnak a közösség felé.

2019. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!