Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakot válasszam?...

Melyik szakot válasszam? Nyelvi előkészítő vagy informatikai szakgimnázium?

Figyelt kérdés
Mindkét szak egy nívós iskolában van (váci Boronkay György). Eddig biztos voltam benne, hogy nyelvi nulladikra megyek, ami haladó német és kezdő angol. A nyelvek mellett még a matek az ami érdekel, ezért mostanában elkezdtem gondolkodni az informatikai szakgimnáziumon, ahol viszont csak angolt tanulnék kezdő szinten (és pár év múlva egy második nyelvet, de így a németet nem vinném tovább). Szerintem 5 év emelt matekkal többre mennék mint sima nyelvekkel. Megéri inkább az infó szakot választani?

2019. nov. 28. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Én infós szakgimibe jártam, senkinek sem ajánlom. Vagyis de. Ha Te otthon már képzed magad programozàsból és egyéb informatikai dolgokkal, mert mondjuk van a családban infós, akkor ajánlom. Egyébként nem, mert nem tanítanak meg semmire. Ez egy olyan szakgimis "szak" amit vagy Te tanulsz otthon magadtól, vagy ha csak bejársz az órára meg fogod gyűlölni és minden nap azt fogod kérdezgetni, hogy "Mit keresek én itt?". Őszintén szólva én is utáltam, de az osztályból kb 5 ember volt aki eleve úgy jött a suliba, hogy ő már otthon programozgatott, tudta mi az a Cisco Packet Tracer meg ilyen dolgok. Aki teljesen nullàról indult az nem jutott el oda a 4. év végére sem, mint az az öt ember. És persze ment az, hogy az öt közül is 1-2 folyamatosan ki lett emelve, azt kellett hallgatni tananyag helyett, hogy ő(k) milyen tehetséges(ek), stb. A programozàs meg ugye kötelező és azt vagy érted vagy nem, itt lehetőséged sincs defíniciókat magolni, a könnyebb megértés érdekében, nem úgy mint matekból. Én rájöttem, hogy nekem ehhez abszolút nincs tehetségem, máshoz van. A szakmai érettségi viszont nem túl nehéz, még nekem is könnyen meglett a hármas belőle, pedig végig utáltam, ès nem értettem semmit. Ami "magolható" az talán a hálózat, ott bemagolod, hogy melyik rajz mi, meg, hogy OSI, TCP/IP rétegek, parancssorok és már a kettes meg is van. Egyébként mi nem tanultunk emelt matekot, fakt se indult belőle. Szakgimiben elsimlizik ezt a fakt dolgot sokszor, hiába törvényellenes.
2019. nov. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első barátunk az tipikusan az az ember aki azt hitte hogy az informatika az majd 4 év word lesz meg power point XD Ne hallgass rá ... ugyan ezen a szakon végeztem és elárulom neked én sem programoztam otthon egyedül. Érdeklődtem a tanultak iránt és lazán elvégeztem 4 es 5 össel a szakot úgy hogy államilag finanszírozott egyetemre vettek fel . Lófasz ez babbal csak legyen egy kis gógyid hozzá aztan sima liba . 17 én tali a Mauzban!
2020. jan. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Épp azt írtam le, hogy az égvilágon semmit nem tanítottak a suliban, a szakmai tanárom az osztályfőnököm volt aki soha nem a tananyagról beszélt, hanem az osztály ügyeiről, amit tanultunk azt sem magyarázta el, csak felírta a táblàra, aki màr otthon programozott megértette, a többiek meg nem. Én tudtam, hogy programozni is fog kelleni, meg hasonlók, nem hittem, hogy végig CS:GO party kockulàs lesz meg Powerpoint dolgozat. Nem tudom ez, hogy jött le, Okoska. Egyébként én egy kisváros szakgimijèbe jártam, nem tudom máshol mennyire komoly ez az egész. Én gyűlölöm, de nem érdekel, mert a bizonyítványt megkaptam róla, és sokkal jobb szakra megyek az infónàl.
2020. jan. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólok minden bizonnyal nem Boronkay-sok😏 aki a Boroba jár, azt tudjuk hogy az ország középiskoláknak bármelyik szakára felvették volna, de ők oda akartak menni - nem véletlenül. Az ország legjobb szakgimnáziuma (na jó néha-néha megelőzi egy-egy másik suli). Az oktatás is ezt színvonalat tartja. A kérdésedre: gyermekem nulladikos most, ugyanez volt a dilemmánk mint neked, csak nem informatikával, hanem elektronikával. 8 év német tanulást (nemzetiségi általánosból) dobott el az elektronika miatt, mert senkisem garantálja, hogy gimiből át tud menni a szakra. Az angolt kezdte nulláról és nem dobtuk egyből a mélyvízbe, van ideje most mindenre, megszokni az új közeget, beilleszkedni, ha meggondolja magát akár másik szakot is választhat. Lehet, hogy régimódi vagyok de egy férfinak legyen szakmája, mert bármi történhet időközben. Nyelvvizsgád amúgy úgyis meglesz, ha nem mész nulladikra, csak így gyorsabban.

Amúgy az összes műszaki iskola nyílt napján elmondják, hogy felejtsétek már el az informatikát, az elektronikáé a jövő.

Nulladikban heti 4 infó van, ebbe az is belefér hogy megtanulnak vakon gépelni.

2020. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Na akkor tegyük helyre a dolgokat:

-Az elektronika egy szar.

-Az oktatás színvonala tanáronként változik, különösen a nyelvoktatás (nem pozitív irányba)

-Hagyjuk már az iskola istenítését, pár éve én is így jöttem ide, aztán hamar rájöttem, hogy nem nagy szám.

2020. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!