Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudnám kideríteni, hogy...

Hogy tudnám kideríteni, hogy benne vagyok-e a "rendszerben"? Lehet-e valamilyen hátrányom ebből a későbbiekben?

Figyelt kérdés

A következő a helyzetem: tizenegyedikes vagyok és a gimimben angolt és németet lehet csak tanulni, viszont én iskolán kívül tanulok franciát is (régebben a gimimben is lehetett, de már megszűnt a francia tagozat). Az angoltanárom másik szakja francia, de azt csak óraadóként tanítja a város egy másik gimnáziumában. Mikor megtudta, hogy komolyabban foglalkozok a franciával és érettségizni akarok belőle, felajánlotta, hogy járjak be a másik gimiben tartott óráira. Én nagyon örültem a lehetőségnek, idén év elején vittem is neki egy kérvényt vendégtanulói jogviszonyról (hivatalosan ez kell ahhoz, hogy egy másik suliban olyan tárgyat tanulj, ami a saját sulidban nincs). Ő azt mondta, hogy jó, megbeszéli a másik gimi igazgatójával. Végül nem tudom mit beszéltek, csak a tanár mondta egyik nap, hogy oké, holnaptól vár a franciaórán.

Én azóta is járok, de szerintem "nem hivatalosan". A tanár konkrétan nem mondta, de szerintem nem vagyok benne a naplóban. Jegyeket nem kapunk különben sem, mert ez csak délutáni óra, összesen 10-en vagyunk, csak félévi meg év végi jegy van, de szerintem az enyém nem lesz sehova elkönyvelve.

Engem ez idáig nem érdekelt, viszont ma beszéltem egy másik tanárommal, aki szintén franciatanár óraadóként abban a gimiben, csak más csoportot tanít. Franciaversenyekről beszéltünk és javasolt egyet, amire szerinte mehetnék, de aztán érdeklődni kezdett, hogy be vagyok-e írva valamelyik naplóba, hivatalosan járok-e oda, stb. Én meg mondtam, hogy szerintem nem, és ő még mondta, hogy akkor nem mehetek.

Igazából nem annyira fontos nekem ez a verseny, nem is emiatt, de felvetődött bennem, hogy nem lesz-e ebből valami baj, hogy én csak bejárogatok oda órára és ennek semmi nyoma nincs. Főleg, ha érettségizni akarok és az érettségi abban a gimiben lesz.



2019. nov. 29. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, miért csak évente 2 jegyetek van, de ezt most tegyük félre.

Ha nem vagy benne a rendszerben, hivatalosan nem tanulsz franciát, akkor 4 év anyagából kell osztályozóvizsgát tennéd, hogy érettségizhess. Ez elég kellemetlen annak fényében, hogy egyébként lelkiismeretesen bejársz órára. Javaslom, keresd fel a vendégsulid titkárságát vagy igazgatóját ezügyben, hogy csekkoljanak téged a rendszerben.

2019. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez az osztályozó vizsga hogy van, mert egy fiú a csoportból idén előrehozottan érettségizik franciából, bejárt órákra és benne van a rendszerben is, mégis osztályozóznia kell.

Ami a jegyeket illeti...hát nem tudom pontosan, dogákat nem írunk, számonkérések sincsenek, papíron mindenki ötöst kap.

2019. nov. 29. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha előrehozottat tesz valaki, osztályozó vizsgát kell tennie a kihagyott évek(tizenegyedikben a tizenkettedikes, tizedikben a 11+12 év) anyagából, hogy "bizonyítsa", tisztában van mindennel. Annak a fiúnak a példája ilyen szempontból nem releváns a te helyzetedben, mert ha hivatalosan nem tanulod a franciát, tizenkettedikben is osztályozóznod kell majd, hiszen máshogy nem tudod bizonyítani, hogy elsajátítottad az anyagot és vizsgára bocsátható vagy.

Ha papíron mindenki ötöst kap, az szuper, lényeg, hogy legyen jegyetek.

2019. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem. A vendégtanulói jogviszonyt a saját iskolád igazgatóján keresztül kell kérvényezni.

Kérvényt nem lehet benyújtani egy tanárnak, csak egy igazgatónak, és arra határozati formában választ kell kapnod.

Ha csak szóban megbeszélték, és nem kaptál választ a kérvényre az igazgatótól, akkor nem "vagy benne a rendszerben".

2019. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem tudtam, hogy az igazgatónak kellett volna beadni a kérvényt :/

Mindenesetre utánajárok az ügynek.

2019. nov. 30. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!