Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit tennétek, ha egy...

Ti mit tennétek, ha egy váratlan helyzet miatt gyakorlatilag megszűnne az msc-képzés, ahol tanulni szerettetek volna eddig?

Figyelt kérdés

Ugyanaz az msc lenne, mint amit elkezdtem bsc-n, így az lenne a legideálisabb, ugyanazon az egyetemen, ugyanazon barátokkal, ugyanúgy koliban, szóval minden így lenne a legkényelmesebb. Viszont elég sok jó tanárunk hiretelen elment, így már a mostani tárgyaink közül is sokat fiatalok vettek át, akik csak felolvasták így a diákat...és msc-n ez a probléma még több tárgyat érint, már így semmi értelme nem lenne, már ha addigra lesz még msc itt. Így minden borul. Igazából akár lesz, akár nem, csak a papír miatt nem fogok itt maradni.

Ti mit tettének? Néznétek egy másik egyetemen ugyanezt a szakot, elvégeznétek levelezőn, vagy néznétek valami passzoló, hasznos msc-t? Nagyon dilemmában vagyok, nehéz dönteni.



2019. nov. 29. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Ha olyan szak, amit a bolognai spagetti rendszer erőszakkal vágott szét alap- és mesterképzésre (például mérnök, pszichológus), akkor mindenképpen maradnék és befejezném, amit elkezdtem. Átmenni egy másik egyetemre jó ötlet, ha az egy jobb egyetem (például Debrecenről a BME-re). Ez utóbbi még akkor is jó ötlet, ha amúgy az egyetemmel minden rendben van. De amúgy ki lehet bírni a fiatalabb tanárokat is, és csak 2 év.


Ha olyan szak, amelyhez nem igazán kell a mesterszak (gazdasági szakok például), akkor nem pocsékolnám rájuk az időmet, hanem inkább elmennék olyan mesterszakra, aminek értelme is van. Például elmennék először dolgozni, utána pár évvel később csinálnék egy MBA-t.


A barátok, koli stb. sokadrangú szempont. Nem lehetsz örökké közöttük amúgy sem. Ha másik városba kell költöznöd, akkor ez van. Sokan túlélték már ezt.

2019. nov. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mérnöki sajnos. Levelezőt csak a Pannon Egyetem csinál, Pest az anyagiak miatt ki van lőve (pedig az az egészségügyi mérnöki is nagyon király lenne). Esetleg mennyire hülyeség kétfajta mérnöki szakot kombinálni? És akkor mehetnék Miskolcra is tanulni.
2019. nov. 30. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!