Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Merre tovabb? Milyen sorrendbe...

Merre tovabb? Milyen sorrendben lenne erdemes?

Figyelt kérdés

Kiskoromtol kezdve tanar szerettem volna lenni, viszont most az ellenkezojet gondolom (6 evig tanulni, annyit pénzért...). Nagyon szeretem a tortenelmet, nyelveket tanulni.. Van mar egy nyelvvizsgam es azon kivul meg beszélek 2 másik idegen nyelvet is, de azokbol csak a jovoben lesz papirom.

Arra gondoltam, hogy februarban a hat helybol csak az utolso ketto lenne tanari (ELTE, Karoli), az elso negy pedig gazdasagi. Szemezgettem a nemzetkozi gazdalkodassal, az vajon megfelelő lenne? Eddig csolatasom volt es csak az ELTE-t lattam, igy ennek az egyetemnek ezt a szakat jeloltem volna be elsonek. Tegnap voltam BME nyílt napon, ahol megtetszett a suli, de nem tudom, hogy az ott elhangzottak mennyire igazak (eloszor voltam nyílt napon, szidtak az ELTET,azt sugalltak hogy csak a BME jo)

Az ELTE-t, a BGE-t, Szent Istvant (?) es a tegnapi nap utan a BME-t is megjelolnem, de milyen sorrendben lenne erdemes?


2019. nov. 30. 09:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindegyik egyetem saját magát fényezi, bár van, ami okkal is. Én is voltam nyílt napon Debrecenben, és fényezték a műszaki kart, hogy ez a legjobb a világon.

Én is a gazdasági szakokat mondanám először, bár a nemzetközi gazdálkodásról megoszlanak a vélemények. Esetleg pénzügy-számvitel? Szerintem azzal többre mennél szakmailag, a nyelvtudásoddal együtt pedig már ott vagy idegen nyelv tudásban, mint egy nemzetközi gazdálkodással. Úgy értem, hogy te már a nyelvi részében király vagy, és inkább a gazdasági részre kellene nagyon rágyúrni. Csak a vidéki egyetemeket ismerem, de biztos minden pesti jó.

2019. nov. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!