Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskolai vagy gimnázi...

Általános iskolai vagy gimnáziumi tanár legyek?

Figyelt kérdés

Még messze van a tanári pályafutásom,de én már tudom,hogy tanár szeretnék lenni. Biológia-kémia szakos tanár szeretnék majd lenni. Csak az a baj,hogy nem tudom,hogy általános iskolai vagy gimnáziumi tanár legyek.


Ti szerintetek gimnáziumi vagy ált.iskolai tanár legyek?



2019. dec. 1. 15:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%
Én is a középiskolai tanári pályát javaslom. Már csak azért is, mert azzal, ha később meggondolod magad, taníthatsz áltisiben is. Fordítva viszont ezt nem teheted meg.
2019. dec. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem középiskolai tanárnak menj, az csak eggyel több év.

Ha meggondolnád magad vagy olyan álláslehetőség lenne, középiskolai tanárként taníthatsz általános iskolában is, viszont általános iskolai tanárként nem taníthatsz középiskolában. Gimnáziumban tarthatnál fakultációt is, míg általánosban ilyen nincs.

Még ha a biológiával nem is, de kémiával szerintem korrepetálni is tudnál, azokat is, akik érettségizni akarnak belőle, de 9.-10.-ben amíg van kémia sokaknak nem megy, ilyenkor szoktak segítséghez fordulni, például barátnőmnek 10.-ben annyira nem ment a kémia, hogy majdnem megbukott, de elment magántanárhoz és 3-asra sikerült feltornáznia magát.


Gondolom a fizetésekkel tisztában vagy, ezt csak azért írom le, mert akárhányszor valaki kiírja, hogy tanári pályára készül, ezzel jönnek. Tény és való, hogy nem elég megfizetettek a tanárok, de nem kéne mindenkit elriasztani attól, hogy tanár legyen, mert már így is nagy tanárhiány van, jó tanárból meg még kevesebb van.

2019. dec. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne menj tanárnak. Ha szereted a biológiát és a kémiát, valamilyen mérnöknek, vegyésznek, ilyesminek menj, és helyezkedj el valami jó helyen, ahol meg is becsülnek és meg is fizetnek. És majd később, ha annyira akarsz tanítani, akkor végezd el mellékesen a tanári szakot, és taníts óraadóként, mellékesen, csak a tanítás öröméért. De ebből megélni, főállásként ezt csinálni, egyáltalán nem ajánlom, mert semmi megbecsülése, presztízse nincsen, se morális, se anyagi értelemben.


Egyébként soha ne hidd egy percig se, hogy a biológia és kémia tanítás a biológiáról és a kémiáról szól... A valóságban arról szól, hogy szenvedsz a tiszteletlen és neveletlen gyerekekkel, akiket egyáltalán nem érdekel ez a két tárgy, az egész életed azzal fog elmenni, hogy érdektelen, tiszteletlen gyerekekkel kell kínlódnod, akik szellemileg leamortizálnak. Ma már annak sem érdemes elmenni tanárnak, akikben a tanítás vágya van, mert ebben nincs öröm. Egyébként sem érettségi tárgy egyik favorizált tárgyad sem, így még pláne nem fogja a gyerekeket érdekelni.

2019. dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!