Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » FOSZK után BA, így is kötelező...

FOSZK után BA, így is kötelező az emelt érettségi?

Figyelt kérdés
2 éves FOSZK képzésre szeretnék menni és utána a szakomat továbbtanulni BA képzésen de azt olvastam,hogy ha én ott akarom folytatni ugyanúgy kell egy emelt érettségi mintha rögtön oda jelentkeznék,ez így van?

2019. dec. 1. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

Hello!

Frissen végzett Foksz-os vagyok, első szemeszteres Ba-s a PTE-n

A Foksz nem egészen Okj, maga a Foksz "diploma" többet ér a munkaerő piacon, mint az okj-s, tágabb körű tudást és szakmai gyakorlatot biztosít (ráadásul a PTE-n 2017-től jelentősen átalakult a képzés szerkezete, kikerültek a tantervből az igazán buktatos tárgyak, így egy reálisan elvégezhető, de azért erőfeszítéseket igénylő képzèst kaptunk). Az, hogy neked majd kell-e emelt szintű érettségi, az a választott szaktól függ majd. Az edline szerintem tartalmazza a kivételek listáját. A foksz végzettség nem váltja ki az emelt szintű érettségit, ha azt az adott szak előírja.

Ha azonos nevű szakon folytatod a tanulmányaidat a Foksz elvégzése után, akkor a kreditjeid 75% beszámítják. A záróvizsgára, szakmai gyakorlatodra kapott jegyed és a tanulmányi átlagot is számít. 5ös esetén plusz 30 pont, 4es plusz 20 pont, 3as plusz 10 pont a felvételi eljárásban. Második év februárjában természetesen újra felvételizned kell, mivel nem automatikus a tovább lépés az alapszakra.

De én mindenképpen javaslom neked az emelt szintű érettségit, mivel pont számításnál sokat tud majd lendíteni a dolgon és az állami támogatás vagy önköltség múlhat rajta.

Ha kérdésed van még a képzésről, akkor írj bátran!

2019. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! FOSZK után alapképzésre kellett tenned emelt szintű érettségit?
2021. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.


Nem, nem kellet emelt szinten érettségiznem Foksz után az alapképzésre. Két dolog miatt.


Az egyik, hogy 2020 előtt nyertem felvételt a Ba képzésre (2019 szeptember), így még pont egy fél évvel a 2020-as módosítások előtt kezdtem meg az alapképzést.


A másik, hogy eduline-on megnéztem azt a listát, hogy melyik képzésekhez nem kell emelt szintű érettségi. A gazdálkodás és menedzsmenthez pont nem kellett.


Most már kötelező az emelt szintű érettségi a felsőoktatásba való jelentkezéshez is. Hogy ez alól mentesít-e a Foksz oklevél? Ez egy nagyon jó kérdés. Érdemes lenne utána kérdezni.

2021. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Köszönöm szépen a választ. Bizony jó kérdés, és mindenhol mást hallok így nem tudom mi az igazság. De jó, akkor Neked pont nem kellett emeltet tetted. :) Nekem arra a szakra amire menni szeretnék kell az emelt, méghozzá a matek. Kérdés hogy a Foszk oklevél kiváltja e ezt...
2021. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hívd fel az intéznény To-ját vagy írj nekik egy e-mailt, hogy mi a 2021-es álláspont. Segítenek szívesen. Egy kérdést mindenképpen megér.


Az emelt matek miatt nem kell aggódni. Ha sikeresen megcsinálod, előnyben leszel. Én azt tapasztalom, hogy rengetegen jutnak be a közgázra úgy, hogy szerény matekos felkészültséggel rendelkeznek. Ez csak nehézségekhez és lemorzsolódáshoz vezet.

2021. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm, mindenképpen utána kérdezek majd.

Gondoltam még a felsőoktatási felvételi szakmai vizsgára is.


Erről mi a véleményed? Lehet hogy könnyebb mint egy normál emelt szintű érettségi?

2021. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!