Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel éri meg jobban a SOTE...

Mivel éri meg jobban a SOTE mint egy vidéki orvosi?

Figyelt kérdés

Előre kijelentem, a kérdést nem provokatív szándékkal írom, csak érdeklődök. Azt sem tudom, hogy tényleg jobb-e, de van ez a “monda”. Az szerintem nem kérdés, hogy mind a 4 orvosi diplomája értékes és mindegyikkel ugyanolyanak az elhelyezkedési lehetőségek. Legalábbis ez az, amire jutottam, miután itt elég sok kérdést átböngésztem.


Szerintem a legnagyobb eltérés az az, hogy a SOTE a fővárosban van. A legfőbb kérdés számomra az, hogy mivel ott több kórház van, és talán a körülmények esetleg jobbak is, megéri odamenni ezért? Illetve ugye több az ember, változatosabb eseteket is lehet így látni. De nem tudom, ennek mennyire van alapja.

Ti mit gondoltok erről?


Személy szerint nem rajongok a fővárosért, meg az sem előny szerintem, hogy szét vannak szórva az épületek, de kíváncsi vagyok mások (kultúrált) véleményére is.



2019. nov. 30. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nincs különbség közöttük. Orvosi az orvosi. Senkit nem érdekel, hol végezted.
2019. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Legjobb gazdasági képzés? -->Corvinus

Legjobb mérnöki képzés? -->BME

Legjobb orvosi ? --> SOTE

Szerintem miért? Nem kell ezt túlgondolni, mert a fővárosban van.

Ott él majdnem 2 millió ember, a többi egyetemi városban meg max pár 100 ezer.

Akik itt irogatják, hogy szerintük melyik a legjobb egyetem, azok többsége valószínűleg nem is jár az adott szakra, ha meg jár, akkor a sajátját írja.

Mivel szerintem nem létezik olyan ember, aki egy adott szakot az összes egyetemen végigjárta, ahol elindítják, így értelmetlen legjobbról beszélni, hisz nem lehet megállapítani.

2019. nov. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Jó az a képzés, ahol megfelelő tudást kapsz, majd könnyen elhelyezkedsz általa és karriert tudsz befutni arra alapozva. Ezt mind a 4 megadja. Akkor meg? Ezért nem kell Pestre jönni. Felesleges.
2019. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Orvosiból pont mindegyik jó. Már egy mérnökiből nem biztos.

Két különböző szakról van tapasztalatom. Mindkettő Debrecen

Orvosi: nagyon kemény tanulás, nagyon kemény és színvonalas oktatás, szigorú számonkérések, értem ez alatt, hogy pl. biokémiából, élettanból az a 180 orvosis + sok fogorvos + gyógyszerészek eleve szét voltak osztva a klinika minden területére, hogy hova menjenek zh-t írni, a teremben egy-két sort és két széket ki kellett hagyni egymás között, tollon kívül semmi nem lehetett nálad, személyi igazolvánnyal le is ellenőrizték, hogy te jöttél-e el, és egyéni kódos volt a dolgozat is.

Másik szak (egyik mérnöki): a terembe hamarabb bemehetsz (kikészítheted a puskád) Nem osztanak szét titeket, ha 100-an vagytok, akkor 100-an. Lehet, nincs is több csoport sem. És a tanárokat nem érdekli, ha puskázol (általában), előző évi zh-kból is fel lehet készülni. A szak akkor nehéz, ha magadnak nehéznek teszed azzal, hogy komoylan érdeklődsz, és mindent megtanulsz, mert jó mérnök akarsz lenni, ez az évfolyam felső 10%-ára igaz. Egyrészt itt, másrészt a felszerelések hiányosságán értettem meg, mit is jelent vidéki egyetemen tanulni, mármint amit tipikus vidék alatt értenek.

2019. nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Én nem értek hozzá, de lehet, hogy érdemes lehet azt a sulit választani, ami a lakóhelyedhez leg közelebb van. De én ezt nem tudom, szóval ..:)
2019. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Mivel éri meg jobban a SOTE mint egy vidéki orvosi?


Nem éri meg!

Nagyon jó a magyar orvosképzés úgy általában, nincs igazán gyenge a 4 egyetem közül.

2019. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Oda menjél, ami közel van!


Akkor éri meg, ha Pest megyében vagy Budapesten élsz, és be tudsz ingázni, ha kell busszal vagy vonattal, stb-vel. Különben nem.


Pláne, ha "nem rajongsz" Budapestért, akkor ne gyere!

2019. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes esetekkel mind a 4 helyen találkozhatsz, hiszen regionális centrumok is. Ahhoz nagyon szerencsésnek kell lenned, hogy pont akkor legyél órán, gyakon, pont azon az osztályon, ahol azt az egy ritka esetet látják el egyedül az országban.
2019. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan annyival éri meg jobban, hogy Budapesten van. De ez is csak azoknak lényeges akik vagy itt laknak alapból és nem akarnak elmenni máshova, vagy akik nem budapestiek, de mindenáron a fővárosban szeretnék tölteni az egyetemista éveiket. A többi esetben teljesen mindegy hol tanul az ember.
2019. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
16%

A SOTE szerepel a leggyakrabban a különféle egyetemi világ ranglistákon.

Szóval, ha valaki külföldre készül dolgozni, annak talán számít.

2020. márc. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!