Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Debreceni...

Mit gondoltok a Debreceni Egyetemről?

Figyelt kérdés
Illetve a városról, légkörről. Maga az egyetem tudom, hogy színvonalas (legalábbis a kar, szak, amire készülök), de a várost kicsit unalmasnak, egyhangúnak vélem. A Nagyerdő és az Egyetemváros úgy en bloc nagyon szép szerintem, de azon kívül szerintem a városban nincs semmi különleges.

2019. dec. 18. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Tanulni mész vagy várost nézni?
2019. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha neked Debrecen unalmas, akkor itt Magyarországon csak Budapest tud nála “többet adni”. Az ország második legnagyobb városról beszélünk (200 000 lakos), nagyon sok szórakozási lehetőség (egyetemi klubok, kocsmák, bárok stb.) A város szerintem nagyon szép, bár ez szubjektív. Számomra a főtér a nagytemplommal a legszebb hely vidéki városok belvárosaihoz viszonyítva, de kinek hogy.

Egyetemi élet nagyon jó, talán ez az ország második legnagyobb kapacitású egyeteme az ELTE után.

2019. dec. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Ha debreceni vagy, oda menj, ne költs feleslegesen.

Ha pest ki van zárva és vidéket céloznád meg, akkor egyértelműen Szeged lenne a második opció. A város is nagyon jó, szép és nem is unalmas. Nekem sokkal jobban bejön mint Debrecen.

2019. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Off: folyamatosan monsja mindenki, hogy Szeged milyen jó hely, mennyire jó a közösségi élet. Én még nem voltam Szegeden. Valaki fejtse már ki pls., hogy mitől ennyire különleges hely. A számok alapján (kb. 170 000 lakos) nem gondolná az ember, hogy ott jobb közösségi élet lenne, és izgalmasabb város, mint Debrecen.
2019. dec. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1%

Egy város nem a lakosainak a száma alapján lesz jó vagy rossz. Pláne nem azon a +30 ezer emberen.

Például a városvezetés is sokat dob a dolgon, amivel úgy tűnik a szegediek meg is vannak elégedve, mondjuk nem is csodálom.

Menj el Debrecenbe, majd menj el Szegedre. Legyél ott reggeltől estig, nézz körbe, nézd meg az éjszakai életet is, majd tisztává válik miért is jobb Szeged.

Nekem Debrecen egy lepukkadt, csatornaürülék szagú ukrán/román városnak tűnt Szeged után. Annyival jobb, hogy Debrecenben van nemzetközi reptér. (A két város munkakínálathoz nem tudok hozzászólni, passz.)

De az SZTE-t is jobbnak mondják, sőt, talán a legjobb vidéki egyetem. (De ez gondolom szaktól is függ, de most általánosságban értem).

De majd megtudod ha elmész oda :)

2019. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Mindig van egy hozzászóló, aki képtelen a kérdésre válaszolni, aki érzelmeket visz bele, és nem a kérdésre válaszol!

A kérdésben Szegedről szó sem volt - az összehasonlításra van kb. ezer kérdés itt a Gyk.-n.

A nagyobb magyar egyetemek között nincs számottevő különbség! Ami mégis van, az elenyésző, ill. a hátrányok és az előnyök kiegyenlítik egymást.

A DE-vel kapcsolatban 3 dolgot tudok: 1: feltűnően, kirívóan gazdag az egyetem, a maga több mint 30 ezer hallgatójával és 10 ezer dolgozójával nagyobb mint egész Esztergom. 2: rendkívül szoros a város és az egyetem kapcsolata, és ez rányomja a bélyegét úgy a városra mint az egyetemre. A város ipart épített az egyetemre, az egyetem a képzést igazította a kereslethez. Így a Debrecenben végzetteknek nagy esélyük van ösztöndíjra ill. munkahelyre. 3: A DE sportegyesülete a DEAC minden sportolási lehetőséget magas színvonalon képes biztosítani!

Debrecenről annyit, hogy rengeteg munkalehetőség van és hosszútávon lesz is. Jó a közbiztonság, nagyon jó az infrastruktúra, nincs olyan ami nincs Debrecenben! (a hegyet és a folyót leszámítva, viszont ezek hiányát mégis képes kompenzálni a város a maga feelingjével.)

És a jól működő repülőtér által Debrecenhez "közelebb van" (időben) már Barcelona, München, Párizs vagy London stb. mint Budapest...

2019. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Debrecen egy rakat szar(mármint a város), nem azért, mert nincs program, nem azért, mert kicsi, hanem az emberekkel vannak hatalmas gondok és a közlekedéssel(És ezúton le szeretném szögezni, hogy aki életében maximum annyit járt itt, hogy vásárban meg fotózkodni autóval az maradjon csendben.)

Ha az egyetemet nézzük akkor az orvosi nem rossz, de a SOTE ezerszer jobb, mérnöknek meg szintén nem ide tanácsos jönni, ha meg a pedagógia érdekel, akkor Eger.

2019. dec. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5%

#6 Debreceni egyetemista patriot fizetett promócióját hallhatták, köszönjük.


Ezt lehagytad tess.

2019. dec. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ha az egyetemet nézzük akkor az orvosi nem rossz, de a SOTE ezerszer jobb"

Miért? Miben jobb? Mindkét helyre jártál és onnan tudod vagy csak ezt hallottad?

Pont orvosira akarok menni és nagyon sokat olvastam a témában. A SOTE nem jobb.

2019. dec. 19. 07:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a 6-os vagyok: Szombathelyen lakom, és Debrecenben diplomáztam... ennyit a propaganda dumáról...

Amikor lediplomáztam (2 éve), maradhattam volna Debrecenben - én hülye, nem tettem! (Igaz, akkor még szó sem volt a BMW-ről, meg a Kronesről, meg a Continentalról stb.) de az, hogy nagy az összefogás az egyetem és a város között, az már élesen kivehető volt! Ott van a fejlődésre lehetőség, Szombathelyen nincs.

Debrecenben ukránok, meg románok? Kisgyerek gyere már el Szombathelyre vagy Veszprémbe, vagy Győrbe! Ha van valahol ukrán, román népesség, akkor itt aztán vastagon vannak!!! Nekem Szombathely Debrecen után egy totál élhetetlen, halott város - nulla infrastruktúrával maga a lepukkantság! Ha annyi pénzért kapnék ott lakást, amennyiért itt el tudnám adni, akkor máris mennék vissza - csak már nem nagyon tudom az ottani lakásárakat megfizetni!

Nekem semmi bajom nem volt az egyetemmel. Engem a "pofátlan" gazdagsága nyűgözött le, csak maga a DE háromszor annyi pénzzel gazdálkodik mint Nyugat Királynője, Szombathely!

Én piszokul irigy vagyok Debrecenre és az egyetemére!

2019. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!