Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabad bölcsészetről mit...

Szabad bölcsészetről mit gondoltok? Én a PPKE-n gondolkozom. Igaz, levelezőn. Merre felé lehet elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés

Hol hasznosítható az ott szerzett tudás?

Aki ott tanul, vagy kpben van, attól kérdeznék :)


Lehúzó kommentek nem kellenek, csak ha építőek.



2019. dec. 23. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Az ott tanulható dolgok nagyon érdekesek (nekem legalább is úgy tűnnek). Az elhelyezkedés...khm. Akkor érdemes, ha megtalálod azt, ami nagyon érdekel, és abban elmélyedsz, tehát nem a szükséges minimumot nyújtod, hanem külön mélyíted a témát (TDK, kutatások, tanulmányok) Egy különleges - keleti- nyelvben magas szintre jutva pedig még jobbak az esélyek az életutadon.
2019. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%

A felvi.hu szerint diplomán túl:

- dolgozik: 38%

- tanul és dolgozik: 12%

- átlagjövedelem: 197 980 Ft (bruttó)

Jól gondold meg, nehogy Meki legyen belőle!

2019. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nagyon érdekes és hasznos az ezeken a szakokon szerzett tudás, és nem teljesen piacképtelen, de jobban jársz, ha mellétolsz egy gazdasági diplomát levelezőn, ha az üzleti életben akarsz elhelyezkedni. Magyarországon kb még le is kell tagadni, hogy tanult, művelt ember vagy, mert a kultúrbunkóság a menő. Egyedül itthon vihognak azon, hogy valaki egy értelmes, sokat olvasott ember. De százszor inkább járnék újra valamelyik szabadbölcsész szakra és mellette tanulnék “hasznosat”, mintsem hogy az érettségi legyen az utolsó pont az életemben, amikor egy könyvet elolvastattak és elemeztettek velem. Le lehet pontozni.
2019. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek 3-assal. Annyit tennék hozzá, hogy nem kell ahhoz szabad bölcsésznek lenni, hogy gúny tárgya legyen az ember. Én mérnök leszek, de így is leszólnak, mert nem gépészmérnök, vagy hasonlóan népszerű. :)

A szabad bölcsészetről annyit tudok, hogy sokféle specializációt lehet választani és szinte bármelyik bölcsész msc elérhető. Talán néhány társadalomtudományi is.

Az elhelyezkedési nehézségekben persze van igazság. Előnyös lehet, ha van szakmád, így az állami féléveid szánhatod msc-re is és akár egyetem mellett is tudsz dolgozni.

Ha pedig végeztél, már mehetsz bármilyen állásra, ami nem igényel szakirányú diplomát. Egy darabig érdemes lehet ezt csinálni, amíg nem adódik valamilyen szakmaibb lehetőség.

Nyelvekre feküdj rá akkor is, ha nem akarsz külföldre menni!

2019. dec. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!