Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most végző bionikások (PPKE),...

Most végző bionikások (PPKE), hol tudtok majd elhelyezkedni, hova mentek majd dolgozni?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy ha jól tudom, akkor most végeznek az első bionikások (PPKE), de ez még viszonylag új szak. El tudtok helyezkedni ezzel a diplomával?

2013. máj. 20. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Őszinte válasz (én még nem vagyok végzős):

Ha jól megtanulsz programozni (ez főleg rajtad áll, hogy mennyire veszed komolyan, és milyen tárgyakat veszel fel) akkor igen; programozóként.

Ha nem, akkor hát nem igazán. Tovább kell menned valamilyen mesterszakra... Az alapdiplomával nem nagyon lehet elhelyezkedni.

(Nem most végeznek, már csak azért sem, mert a 7 félév nem tud úgy kijönni, hogy nyárra essen az utolsó.)

2013. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a választ, de én úgy tudom, hogy most végeznek az első MSc-sek, engem az orvosi bionikás mesterszakon végzők érdekelnének, hogy most hogy végeznek, mit tudnak majd kezdeni a diplomájukkal :)) De ha van valakinek róla infoja akkor nagyon örülnék, ha megosztaná :)
2013. máj. 20. 21:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha én bionikár amegyek, akkor egyértelmű, hogy megyes MsC-re, de nem matek infos beállítottságó vagyok, habár info és matek is jól megy, emelteztem bioszból és kémiából, szóval inkább az ilyen "orvosis" dolgok érdekelnek .
2013. máj. 20. 21:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első orvosi biotechnológia mesterszakosak az őszi félév végén fognak végezni, hiszen keresztfélévesen indult a képzés. Az első évfolyamban csak heten voltak, így valószínűleg könnyen tudnak állást találni. Akikről én tudok, azok doktori iskolába jelentkeznek, és tudományos pályán folytatják.

Ez ugye egy kecsegtető opció, és nem is nehéz, ha belegondolsz, hogy nagy a kereslet mostanság a biológiában a kvantitatív szemlélettel rendelkező kutatókra, úgyhogy ebben az irányban nagyon nyitott a terep. Egy másik vonal lehet a biotechnológiai cégeknél való elhelyezkedés, amikből azért még nem akkora a dömping, de nagyon fejlődő terület lesz. :)

2013. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!