Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a legjobb történelem...

Mi a legjobb történelem érettségire felkészítő könyv?

Figyelt kérdés
én a dr.boronkai szabolcs 2017-ig terjedő érettségik alapján megírt könyvéből kezdtem el tanulni. az ókor fejezetet megtanulva megpróbálkoztam az ókoros érettségi feladatok megoldását, hát elég kevés sikerrel jártam. mondjuk gyanúsan röviden is van a könyvben az egész kor összefoglalva. milyen könyv segít a legjobban feleleveníteni az emlékeket, mi a leghasznosabb, amihez mégsem kell az elmúlt év összes történelem könyvét megtanulni? (középszintről van szó)

2019. jan. 24. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Saját jegyzetek > saját tankönyv > fölötted járó évfolyam kidolgozott érettségi tételei.

Ezek a legjobbak, és középszintre elég is szokott lenni, kivéve ha nagyon utál a tanárod, mert akkor max 4es lehetsz.


Nem feltétlen ezért könyvekre költened, de ugyanakkor könyvtárban is keresgélhetsz kik milyen érettségi összefoglaló könyvet írtak.


Középszintű érettségi csak addig tűnik félelmetesnek amíg előtted van, de egyáltalán nem az. Nyugalom

2019. jan. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A könyv hátulját is végig lapoztad? Ott vannak a fogalmak, kronológia térképek.

Azokat is nézd át+ a régi jegyzetek esetleg nézz filmeket.


Üdv egy szintén idén érettségiző.

2019. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!