Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mehetek mérnöki pályára?

Mehetek mérnöki pályára?

Figyelt kérdés

12.évfolyamos tanuló vagyok általános gimibe járok matekból 5-ös, 2 évig tanultam fizikát, végig 5-ös eredménnyel.

Nem tanulom sem a fizikát sem a matekot emelten így nekivághatok egy anyakmérnöki vagy járműmérnöki vagy vegyészmérnöki képzésnek?


2019. dec. 25. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekivághatsz.
2019. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze! Az egyetemen úgyis megtanítanak mindent, ami kell.
2019. dec. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekivághatsz, de az érettségi fog nyomni a latba. És kell emelt is egyikből.
2019. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyikből minimum kell emelt, mivel kötelező.

És a gimis szintet nagyon stabilan tudd, abból 1 szót se tanítottak le újra, alapnak vették, hogy mindenki tudja.

(Szerintem bajos lesz, hogy nem tanultad őket emelten, mert elég intenzív tempóba tanítják, én tanultam de így is néha elvesztem.)

2019. dec. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem simán belevághatsz, jók lehetnek az alapok, viszont ahogyan előttem is írták, kell majd csinálni egy emeltet. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy érdemesebb lenne megnyomni a matekot, mivel azt most is tanulod, a fizikából már biztosan felejtettél, mivel már nem tanulod, ha csak nem csinálsz önfejlesztést. Én személy szerint matek faktos voltam, viszont csak középszintet csináltam -mivel nekünk akkoriban még nem volt kötelező az egy emelt- és jó eredménnyel zártam. Ha tudod, látogasd a faktos órákat, még akkor is, ha esetleg a fizika mellett döntesz. A faktos anyag jól fog jönni egyetemen, nálunk például Matek I. tantárgyból az összes anyagrész ismerős volt gimiből, egyet kivéve. Ez elég jó előnyhöz juttatott engem és könnyebben vettem ezt az akadályt egyetemen. Neked is ezt javaslom, sok sikert az érettségihez! -egy járműmérnök hallgató
2020. jan. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!