Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azt kell tudni rólam hogy a...

Azt kell tudni rólam hogy a matek a kedvenc tárgyam, viszont mérnöki pályára nem vagyok alkalmas. Hova tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Mindenképp emberekkel szeretnék foglalkozni,nem irodában ülni.Úgy érzem elég jól tudok beszélni,fogalmazni. Van nyelvvizsgám tehát ezzel sincs probléma. Olyan állást szeretnék majd amivel jól el lehet helyezkedni. Mit ajánlanátok?

2017. júl. 14. 11:20
 1/4 anonim válasza:
63%

Válaszd a matek tanárit, el sem hiszed milyen jó munkahely. Tanárként sok szabadidőd van a szüneteknek hála, valamint nem is ülnél irodában, emberekkel foglalkozhatsz. (még emelt matek érettségi sem kell hozzá, elég egy jó közép, mivel nagyon keresett szak)

Vagy az elméleti matematikuson nem gondolkodtál? Viszont oda nagy agynak kell lenni.:)

2017. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
A közgazdaság a társadalomtudományok és a természettudományok elegye, viszont nemrég azt olvastam, hogy az egyik legmagányosabb szakmák közé sorolható ahol kevés emberrel érintkezel a munka során. És igen a legvalószínűbb, hogy egy irodában dolgozol vagy otthon. Ha jó a beszélőkéd és tudsz nyelveket vagyis legalább 2 nyelvet szeretnél beszélni a nemzetközi gazdálkodás szak lenne a legideálisabb dolog a számodra. Ott számolgatni is kell, tárgyalgatni, emberekkel kapcsolatot tartani és elég jól tudsz magasabb körökben mozogni ahol persze a fizetés is nagyobb. Elvégzed az alapoktatást utána egy jó master diplomával azon kaphatod magad, hogy egy nagy céget képviselsz a külföldi parterek előtt vagy akár Magyarország gazdasági kapcsolatait építed külföldön. Szóval határ szinte a csillagos ég.
2017. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül végzettség kérdése, hogy emberekkel foglalkozol-e vagy sem. Inkább az adott állástól és a habitusodtól függ. Lehetsz irodában ülő közgazdász ,és utazgathatsz is...de ha irodában ülsz is, rajtad is múlik, hogy pl átmész-e a kollegádhoz, kimész-e az ügyfélhez, esetleg telefonon beszéltek, vagy elrendezed egy e-maillel.


Amúgy nem tudom, miért nem vagy alkalmas mérnöknek. Az lehet, hogy pont jó lenne, mivel hiány van a menedzseri szemléletű mérnökökből. Nézd meg pl a Bosch hirdetéseit.

2017. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos az ilyen tipikus mérnöki szakokhoz nem vagyok elég pontos nem tudnék tervezni meg ilyenek
2017. júl. 15. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!