Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államilag támogatott orvostan...

Államilag támogatott orvostan hallgatók (vagy más drága képzésen tanulók)! Ti nem éreztek nyomást a hallgatói szerződés miatt, hogyha csúsztok/kibuktok egyetemről akkor tízmilliós adósságotok lehet?

Figyelt kérdés
Én 12 félév után buktam ki az egyetemről, még nem érkezett értesítés az ösztöndíjszerződés miatti visszafizetési kötelezettségről, de valószínűleg közel 2 milliót kell visszacsöpögtetni miközben már fél éve vagyok munkanélküli, mert nem vesznek fel sehova. Amikor ti pokoli nehéz vizsgákon/szigorlatokon vesztek részt vagy évközben folyamatosan tanultok, akkor nincs gombóc a torkotokban, hogyha nem sikerül teljesíteni, akkor rengeteg adósságot halmozhattok fel? Természetesen nem kőgazdag orvosdinasztia egy szem gyermekére gondolok, hanem "kisemberek" orvosnövendékére. De nem feltétlenül orvosisokra gondolok, lehetnek azok is, akik baromi költséges államilag támogatott képzésen tanulnak és esetleg nem top koponyák, hanem épp, hogy csak meg tudják szerezni a 2-est.

2019. dec. 26. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én 2,5 év után hagytam ott az orvosit. Utána is néztem, de fel is hívtam erről az Oktatási Hivatalt, és mondták, hogy nem kell visszafizetni, hanem ezeknek az éveknek a felét itthon le kell dolgozni. Ha kiiratkozástól számítva 365 napon belül felvesznek másik szakra, akkor pedig torlódik ez az egész dolog, és az új szak évei, valamint a régiről való tartozás összeadódik, de ezt is elég ledolgozni magyar munkaviszonnyal.
2019. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm szépen a hasznos válaszod. 😊

Annyit még megkérdezhetek tőled, hogy miért hagytad ott illetve utána milyen területen sikerült elhelyezkedned?

2019. dec. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!