Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik szakot...

Szerintetek melyik szakot válasszam ezek közül?

Figyelt kérdés
A számítástechnikának érdekel a szoftveres és hardveres része is. Érdeklődök a webfejlesztés, és a programozás iránt is. A Könyves Gimibe járok, ott matekfakton vagyok, ötös vagyok belőle. Informatika érettségi előkészítőre is járok, abból is ötös vagyok, habár az a szokásos alapszintű word-excel-acces-ppt, és Share Point Desingeres webszerkesztés. De saját kútfőből elkezdtem ismerkedni a programozással, Visual Basicban. A tudásom odáig terjed, hogy meg tudok írni egy másodfokú- egyenlet kalkulátort, és ismerem az else if parancsokat, magyarul tudom, mik azok az elágazások. Tudom, ez nem olyan sok ismeret, de legalább tudom, hogy mi fán terem a programozás. Egy windows fel tudok telepíteni, a hardverekhez szükséges drivereket össze tudom szedni.A hardveres ismereteimet szintén saját kútfőből szereztem, ezekkel vagyok tisztában: ismerem a számítógép hardvereinek csatolófelületét, össze tudok rakni egy számítógépet, tudok biztonságosan tuningolni. Azt tudom már, hogy az informatika területén szeretnék elhelyezkedni, de azt még pontosan nem, hogy ezek közül melyikkel szeretnék majd foglalkozni: szoftverfejlesztő, webfejlesztő, hardverfejlesztő, mobilalkalmazás-fejlesztő, esetleg rendszergazda. Gondolkodtam a BME mérnökinfón, csak van egy félelmem: sajnos a gimiben a fizikatanárunk nem volt túl jó, összevissza tanított, ezért 9-10.ben 3-mas, 11.-ben 4-es voltam fizikából. Félek, hogy ez nagy hátrányt jelentene, amit nem tudnék bepótolni. Meg hallottam, hogy a BME nagyon szivatós. Gondolkoztam még az ELTE programtervezőin, és az Óbudai Egyetem Neumann János informatikai karán is. Bocsánat a kisregényért, de nehezen tudok dönteni. Ti a kérdésem alapján melyiket ajánlanátok, és milyen sorrendben.

2019. dec. 28. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:
En nem infos vagyok, de hogyha matekbol otos vagy a gimiben matekfakton, akkor nem hiszem, hogy a fizika 3-as, 4-es miatt felned kellene. Foleg, ha szerinted ezt nem azert kaptad, mert ne lennel okos, hanem a tanitas nem volt tokeletes. ELTE es BME laikuskent nagyobb presztizsunek/erosebbnek tunik, mint az Obudai Egyetem, en inkabb ebben a kettoben gondolkoznek. Majd csak megirja valaki mi a kulonbseg a ketto szak kozott, vagy nezd meg a tantargyakat (a mernok szo arra utalhat, hogy tobb hardveres resz van a BME-n?). Gondolom Mo-n m igazan terveznek hardvert, es szoftveres iranyba fogsz dolgozni majd. Sok sikert!
2019. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!