Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általánosban miket tanultatok...

Általánosban miket tanultatok technikaórán, és nagyjából mikor jártatok oda?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, volt-e változás az anyagban az évtizedek során.

2020. jan. 2. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
2007-2015 közt voltam áltsulis. Alsóban volt szorobán, varrás, kocka készítése papírból, talán még dekupázs is. Felsőben viszont semmi, egy tankönyvet olvastunk végig, a “gyakorlatra” meg kaptunk színezőt 😂
2020. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5 éve volt az utolsó technika órám általánosban. Emlékszem hogy alsóban mindenféle kézműves dolgot csináltunk, ha karácsony volt akkor karácsonyfákat készítettünk, gyurmából csináltunk mindenfélét stb. 5.-ben tanultunk szövést, és tanultunk év első félévben az anyagokról (fa, vas, gyapjú stb.). 6.-7.-ből annyira emlékszem hogy csináltunk fából dobókockát, ping pong ütőt és tanultunk valami rajzot (olyan volt hpgy volt egy test és meg volt adva hogy hány cm-esek az élei stb. és ezt a füzetbe lekelett rajzolni 2d-ben minden oldalát sok sok vonal közé (sorry de tényleg ennyire emlékszem és nem tudom mi lehetett, talán valami műszaki, mérnöki rajz féleség lehetett)). 8.-ból pedig csak annyira emlékszem hogy tanultunk a robbanómotorról és társairól és ezek működéséről.
2020. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1965ben kezdtem az általánost. Leginkább fa tárgyakat készítettünk, de pl anyám a mai napig használja azt az edényalátétet, amit alumínium lemezből csináltam.
2020. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szerettem, egy szeretetteljes tanárunk volt, volt tankonyha is, sokat főztünk, sütöttünk, de mentünk erőműbe is üzemlátogatásra, varrtunk, szóval értelmes volt. 2018-ban végeztem az ált.suliban.
2020. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2020. jan. 4. 00:44
 6/10 Laylah ***** válasza:
2004-ben végeztem ott, négy dologra emlékszem, hogy csináltunk: pólót batikoltunk, pudingot vagy valami ilyesmit főztünk, a konyhakertet ápoltuk, meg egyszer csináltunk alu lemezből gyertyatartót.
2020. jan. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hű, ezek nagyon menők, szívesen csináltam volna én is.
2020. jan. 26. 07:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Alsóban fiúk-lányok együtt, kézműveskedtünk, papírból ragasztottunk, agyagoztunk, fémépítőztünk, varrtunk, piacra mentünk meg közlekedésről tanultunk. Felsőben nekünk háztartástan volt, sok unalmas elmélet, hogy hogy kell tisztába tenni a gyereket vagy kifőzni a pelenkát, horgoltunk, kötöttünk, palántáztunk, talán egyszer főztünk is, elsősegélyt tanultuk, a fiúk barkácsoltak neg esztergáltak, és én is szerettem volna. 90-es évek vége.
2021. júl. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ez komoly, hogy a 90-es években még nemek szerint volt elkülönítve az anyag? :O melyik város volt ez?
2021. aug. 1. 13:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Békés megyei kisváros
2021. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!