Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE-ETK-n milyen kollégiumok...

PTE-ETK-n milyen kollégiumok állnak rendelkezésre?

Figyelt kérdés
Melyeket lehet megjelölni, illetve mi alapján bírálják el a jelentkezést?

2020. jan. 4. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összes kollégium megjelölhető az adott képzési helyen, sőt szerintem kell is, hiszen így nagyobb esélyed van oda bekerülni, ahová szeretnél (mert sorrendet kell felállítani). Ez azt jelenti, hogy Pécsen ott van a Boszorkány, a Szántó, a Szalay, a Laterum és a Jakabhegyi. Ezekről a pte ehök oldalán tudsz picit tájékozódni, illetve mi a felvételkor kaptunk is mindenféle kis füzetet, papírt, lapocskát és abban is rengeteg infó volt a kollégiumokról. Nézd meg őket, szerintem felszereltség és állapot tekintetében nincsen nagy különbség közöttük (egyedül a Laterumra panaszkodik mindneki, onnan menekülnek, de én még sosem voltam ott, úgyhogy személyes tapasztalatom nincsen), így inkább a kartól való távolság alapján választanék.

Egyébként a kollégiumi jelentkezéskor ki kell tölteni egy szociális rászorultságot felmérő “kérdőívet” pl. szülők keresete, van-e tartós beteg, lakóhely távolsága, egy háztartásban élők, szemüveges vagy-e stb., stb. és ezeket a megfelelő dokumentumokkal igazolni is kell. Minderre kapsz pontot és ez alapján dől el, hogy kapsz-e kolit vagy sem. Az, hogy konkrétan melyik kollégiumban nyersz elhelyezést, a pedig a tanulmányi pontok alapján dől el, amit gólyaként a felvételi pontodból számolnak.

2020. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szántó kollégium szimpatikus, busszal nincs messze, mik a vélemények róla?
2020. jan. 5. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!