Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi kollégiumok...

Az egyetemi kollégiumok milyen minőségűek, szinvonalúak?

Figyelt kérdés

Az Óbudai Egyetem mérnökinformatikus szakját néztem ki jövő évre magamnak. Tisztában vagyok mire van szükség a felvételhez, viszont Budapesttől 80 kilométerre, 1.5 - 2 órányira lakom. Az albérlet / hitelből lakás még mindig egy opció, de has esetleg nem tudnánk összehozni, akkor kollégiumra lenne szükség.


A kérdéseim:


- Hányan vannak egy szobában?

- Fürdőszoba jár a szobákhoz?

- Mennyire lehet éjszakánként nyugodtan aludni?

(22:00, 6:00 között kb.)

- Mennyire szoktak az emberek igényesek, tiszták

lenni? Én tisztasághoz vagyok szokva, a rendetlenség

van rendet rakok, ha piszok van kitakarítok. Ez

mennyire jellemző egy kollégiumban?



2019. aug. 20. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Minden kollégium más.
2019. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Attol fugg hova melyik koliba vesznek fel.

Nem mindenki tiszta, apolt. Keszulj fel ra

2019. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem Pestre járok, de kolis vagyok. Amiket kérdezel teljesen kollégiumfüggő. Vannak szobák 2 fővel és vannak 6-8 al is, van ahol minden szobához külön fürdő jár, van ahol szintenként van egy, 22-kor hogy egyik koliba sincs kuss az biztos, 00:00-1:00 körül megy egy átlagos egyetemista aludni. Egy koliszoba általában nem a tisztaságról híres.

Én 2 fős szobába vagyok, de volt 1 év amikor egyedül voltam, mert nem jutott szobatárs, szobánként külön fürdő, hetente 2x jöttek takarítani (igazából egy hotel, de évközbe koliként működik). Szóval nekem semmi panaszom. De ilyet Pesten nem hiszem, hogy kifogsz, ha egyáltalán van.

Készülj arra, hogy 2-4 en egy szobába, folyosó végén fürdővel, ez úgy az átlag.

2019. aug. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Óbudai kolijait konkrétan nem ismerem, viszont országszerte több helyen is jártam már, általánosságban véve nem sivalkodásból, de igen rosszak a kolik, legalábbis amik “eredeti” állapptukban vannak, szerencsére utóbbi években sokat újítanak fel. Attól függetlenül hogy 2-3-4-6 személyes szobába kerülsz meg hogy lesz-e saját zuhanyzó vagy csak folyosó végén, semmiképp se hotel minőségre készülj. Cserébe viszont rettentő kedvező áron kapsz lakhatást, minden rezsivel havi 9500 Ft koliért szerintem kihagyhatatlan.
2019. aug. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk Pécsen teljesen jó kolik vannak. A pestiek viszont általában elég gázosak tudnak lenni.
2019. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!