Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet ilyen gonosz egy...

Hogy lehet ilyen gonosz egy tanár?

Figyelt kérdés
Régen, az áltanosban kitűnő voltam töriből. Mindig néztem/nézek filmeket, mivel szeretem ezeket nézni és érdekelnek is. Ahogy viszont középsulis lettem kezdődtek a bajok.. egy idős, talán még a kommunista időkből ránk maradt “tanító” lett a tanárom. Már kilencedikbe is ellenszenves volt nekem, év végén a négyesért feleltem, szóról-szóra elmondtam a témát, a felelet végén pedig azt mondta: „egy kettesben kiegyezhezhetünk, Patrik” (Nem így hívnak, összekevert a barátommal akit egyébként megbuktatott, pedig még vele együtt is néztem filmeket). Ezen kiakadtam, és dühösen de illedelmesen rákérdeztem, tanárnő de miért? Erre pedig rámförmedt, hogy ÜLJÖN MÁR LE EMBER!!44!! Most tizedikbe még rosszabb a helyzet, érzem, hogy jók a dogáim de ketteseket ad, a házi dogáim pedig alapból egyesek nála, szerintem megse nézi de csipőből rávágja, hogy egyes, mert szerinte másolom/közösen csinálom valakivel. Mit lehet az ilyennel kezdeni? Szerintem engem is megakar buktakni, pedig semmi oka nem lenne, mert órán figyelek és nem csapok hangzavart. Mondjuk ezt még jópár gyerekkel csinálja, hányingerem van az ilyen tanártól. Amúgy hetven év körüli, de sminkeli magát, vannak “random” pillanatai amikor elfordítja a fejét és csak mosolyog, rendes meglehet ilyedni tőle... Össze-vissza tanít, habog-makog és egyik órán Amerika felfedézését vesszük, másikon pedig az Árpád-házi királyokat.. Mit lehet az ilyennel tenni?

2020. jan. 4. 23:53
 1/4 anonim válasza:
100%
Össze kell fogni a többiekkel, és panaszt tenni az igazgatónál. Ha az egész osztály egy véleményen van, vagy esetleg más osztályok is, az megkönnyítené a helyzetet.
2020. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mióta E-kréta van, tudhatod, hogy mit ír a naplóba. Nem ugrálhat össze-vissza az anyagban. Ha pedig órán nem az történik, mint amit a naplóba ír, akkor dokumentáljátok, és első körben szóljatok az igazgatónak.


Ha az igazgató nem lép érdemben, akkor érdemes iskolaváltáson gondolkodni, mert egy rossz iskolában vagytok.


Ettől függetlenül tanév végi jegyed megállapításához kérhetsz független vizsgabizottságot (másik iskolákból vannak benne tanárok, az éves anyagot kérdezik). Nincs ingyen, viszont így 1,0-ás átlagra is kaphatsz ötöst. Persze egyest is, szóval kiderül, hogy tényleg jó vagy töriből, vagy csak szereted a történelmi filmeket.

2020. jan. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
84%
Biztos, hogy a töritanárról van szó? Nem a nyelvtantanárról?
2020. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen tanárokkal azt csinálom (szülőként), hogy

(1) átnézem a gyerek füzetét, tankönyvét és dolgozatait

(2) nekiállok tanulni a gyerekkel és felkészítem a dolgozataira – egy gyerek sokszor tanácstalan, hogy mit csinál rosszul

(3) bemegyek a tanárhoz fogadóórára. Itt az a taktikám, hogy együttműködő hangnemben beszélgetek. Ha a tanár nem együttműködő (ilyen is volt sajnos, bár szerencsére csak ritkán), akkor a következő kör az osztályfőnökkel van, vagy az igazgatóval.

De általában az együttműködő szerepet játszom, mert a tanarakat tényleg nehéz elmozdítani vagy megváltoztatni. Inkább a gyereket próbálom meg tuningolni.

2020. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!