Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti milyen faktot választanátok...

Ti milyen faktot választanátok a helyemben biosz mellé ha orvosira készülök?

Figyelt kérdés

Ugye kémia vagy fizika emelt kell az orvosira, nekem meg most kell faktot választanom, nyilván abból fogok érettségizni is. Egyik tantárggyal sincs különösebb bajom, de nem tudok dönteni.


A kémiával azóta hadilábon állok amióta tanulom. A szervetlen kémia nagyon érthetetlen volt számomra, egyszerűen nagyon sokat kellett tanulnom ahhoz hogy felfogjam. Idén szeptemberben elkezdtük a szerves kémiát, ami szerintem sokkal logikusabb, de felsőbbévesek szerint még ez is sokat fog bonyolódni. Tudni kell, hogy a tanárunk nagyon rossz tanár, főleg emberileg, de a tanítási képességei sincsenek az egekben. Mindenkit szívat, adott esetben megaláz és nagyon nehéz nála jó jegyet szerezni. Nem tudom még hogy ki lesz a faktos tanár, de a suliban szinte az összes kémiatanár ilyen szinten van. Emellett azt hallottam hogy az emelt kémia érettségi nehezebb mint az emelt fizika, bár ez csak pár ember személyes véleménye.


A fizika órák egyszerűen tragikusak. Az előző tanárunk viszonylag jól megérttette velünk a tananyagot, de ez a második év hogy "új" tanárunk van és egyszerűen káosz az órája. Nem tanulunk nagyon semmit, azt sem tudjuk milyen témakörben vagyunk, ezért eléggé hiányosak az ismereteim ebből a tárgyból. Nem tud minket fegyelmezni, mindenki beszélget vagy telefonozik, a tanár nem osztályoz következetesen. Ha bárki bármit kérdez, lereagálja annyival hogy "én tényleg nem értem hogy ENNEK mi baja" és nem figyel tovább. Pedig alapból a fizikát könnyebben érthetőnek találom és szerintem jobban is menne, de így szinte semmit nem tanultunk az elmúlt egy évben. Szerencse, hogy anyámnak is fizika végzettsége van, meg egyik legjobb barátnőm is fizika szakos, akik felajánlották nekem hogy nyáron átveszik velem a tananyagot hogy jobban felzárkózzak. Ezen kívül a többi fizikatanár nagyon jó az iskolánkban, akik adott esetben fel tudnának készíteni egy embert az érettségire. Én a fizika felé hajlok, de félek hogy a két év "semmittevés" miatt nagyon le lennék maradva hiába tanulok sokat.


Itt vannak a pro és kontra érvek, ti a helyemben hogy döntenétek?



2020. jan. 8. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fizika.
2020. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Fizika, mert abbol lesz segitseged.
2020. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kémia hasznosabb lenne, mert az első félév szinte az emelt gimis anyag. De azok is levizsgáztak, akik fizikával jöttek... Ha utóbbi jobban is fekszik, legyen az,juss be.

(Amúgy én kémiával jöttem, de mivel nekem sem voltak jó tanáraim a gimiben, különórára jártam.)

2020. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel ezek szerint még sok időd van, egyértelműen a kémia.

Az az egyetemen sokkal jobban kell.

Jobb, ha most lassan, alaposan tanulod meg az alapokat, mintha az egyetemen kapkodnál.

(Ha idén felvételiznél, azt mondanám, a fizika, mert az a lényeg, hogy bekerülj, és már nem feltétlenül lenne időd felzárkózni, de neked még elég időd van.)

2020. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Remélem még nem késő, de NE(!!!) vegyétek fel biosz mellé a fizikát, ha orvosira akartok menni. Tesóm barátja orvosira jelentkezett(biosz-fizika) fel is vették. Aztán a második évben majdnem kibukott.(Természetesen ott is hagyta az orvosit)

Nem fogsz megszabadulni a kémiától orvosin. A második év kő kemény kémia, ami nem mellesleg nagyon sok. Stabil alapok nélkül nem fogod megérteni.

(A srác nagyon rosszul élte meg, azért írtam hogy ti ne essetek bele ebbe a "hibába")

2020. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!